مشاور وزیر و مدیر کل حوزه وزارتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی:

شرایط فعالیت هنرمندان شاهرودی در عرصه بین الملل فراهم می شود

مشاور وزیر و مدیر کل حوزه وزارتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی که عصر چهارشنبه در شاهرود برگزار شد با تجلیل از توانمندی بالای هنرمندان هنرهای تجسمی شهرستان شاهرود گفت: شرایط برای فعالیت هنرمندان شهرستان شاهرود در عرصه بین الملل فراهم می شود.
شرایط فعالیت هنرمندان شاهرودی در عرصه بین الملل فراهم می شود
به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در سمنان ، محمد مهدی احمدی مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با تاکید بر اینکه هنر ایرانی دارای ارزش فراوان و جایگاه والایی است گفت: می توان با برنامه‌ریزی جامع برای حضور هنرمندان ایران در خارج از کشور قدم برداشت.
 
مدیر کل حوزه وزارتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: با توجه به پیشینه غنی و حضور عالمان برجسته در این شهرستان هنرمندان شاهرودی می توانند در عرصه های بین المللی نیز توانایی های خود را ارائه دهند.
 
وی ادامه داد: با نگاه به گذشته تاریخی و زندگی عالمان، عارفان، هنرمندان و شاعران برجسته شهرستان شاهرود پی می بریم این شهرستان در تمام حوزه ها دارای ظرفیت خوبی است که می تواند در سطح بین الملل نیز مطرح شود.
 
محمد مهدی احمدی افزود: سبک زندگی بزرگان شاهرودی مومنانه و اخلاقی بود و می تواند الگوی عملی برای نسل فعلی باشد.
 
مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به درخشش هنرمندان شاهرودی در حوزه های مختلف تصریح کرد: اگر شرایط منطقی برای هنرمندان این شهرستان ایجاد شود نه تنها در عرصه ملی بلکه در عرصه بین المللی می توانند خود را مطرح و اظهار وجود کنند.
 
مدیر کل حوزه وزارتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تاکید کرد: هنرمندان اعزامی به خارج از کشور باید با رفتار منطقی و ارائه آثار علمی ظرفیت هنرمندان استان سمنان را معرفی کنند.
 
در ادامه رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان شاهرود نیز در این نشست با اشاره به ظرفیت بالای فرهنگی و هنری این شهرستان گفت: اگر از این ظرفیت ها در پیشبرد اهداف فرهنگی و هنری استفاده شود، شاهرود می تواند قطب هنری استان سمنان شود.
 
رضا مهدیان ادامه داد: هنرمندان برجسته ای در شاهرود در حوزه های مختلف فعالیت دارند و برگزاری برنامه های مختلف از جمله نمایشگاه ها، همایش و برنامه های فرهنگی و هنری ظرفیت‌های بالقوه آنها در این شهرستان به نمایش گذاشته است.
 
وی به دستاورد های حاصل از بازدید مسئولان از نمایشگاه های هنری نیز اشاره کرد و افزود: حضور مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در شاهرود بازتاب و برکات مادی و معنوی بسیار ویژه ای برای هنرمندان شهرستان شاهرود خواهد داشت.
 
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان شاهرود با اشاره به درخواست برخی هنرمندان درخصوص برگزاری نمایشگاه هنری در خارج از کشور گفت: پس از بررسی آثار این هنرمندان شرایط حضور هنرمندان شهرستان شاهرود در نمایشگاههای خارج از کشور بررسی و فراهم خواهد شد.
کد مطلب : ۲۸۷۷۶۳
http://www.ibna.ir/vdcai0nue49na01.k5k4.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما