کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در قم؛

مجموعه مقالات همایش «بیانیه گام دوم انقلاب و تمدن نوین اسلامی» رونمایی شد

24 بهمن 1398 ساعت 17:45

مجموعه مقالات همایش ملی «بیانیه گام دوم انقلاب و تمدن نوین اسلامی» با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در قم رونمایی شد.


به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در قم، دبیر اجرایی همایش ملی «بیانیه گام انقلاب و تمدن نوین اسلامی» در آیین افتتاحیه این همایش که با حضور سیدعباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، حجت‌الاسلام واعظی رئیس دفتر تبلیغات حوزه علمیه قم، بیژن سلیمان‌پور معاون سیاسی امنیتی استاندار، نصرت‌الله لطفی رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی قم، سید‌موسی حسینی کاشانی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان در سالن همایش‌های غدیر قم برگزار شد، فرارسیدن سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و اربعین شهادت سپهبد حاج‌قاسم سلیمانی را گرامی داشت.

حجت‌الاسلام علی‌اصغر ثنایی گفت: برگزاری همایش «بیانیه گام انقلاب و تمدن نوین اسلامی» در اولین سالروز صدور آن توسط رهبر معظم انقلاب در دفتر تبلیغات نشان از عزم جدی و اهتمام ویژه فرزندان معنوی مقام معظم رهبری در این نهاد برای تببین ابعاد بیانیه گام دوم انقلاب است.
 
وی تبیین محورهای «بیانیه گام انقلاب و تمدن نوین اسلامی» و گفتمان‌سازی به‌ویژه در بین نسل جوان را ازجمله اهداف برگزاری این همایش ملی دانست.
 
دبیر اجرایی همایش ملی «بیانیه گام انقلاب و تمدن نوین اسلامی» با تاکید بر اینکه برای مواجهه منطقی با بیانیه گام دوم بسته‌ای علمی در دفتر تبلیغات اسلامی تعریف شده است، تصریح کرد: همایش بیانیه گام دوم یکی از این برنامه‌های تعریف شده دفتر تبلیغات اسلامی است که در راستای تبیین و گفتمان سازی در سطح جامعه در دستور کار مسئولین دفتر تبلیغات اسلامی قرار گرفته است.
 
ثنایی به محورهای همایش اشاره کرد و یادآور شد: همایش ملی «بیانیه گام انقلاب و تمدن نوین اسلامی» در قالب چهار محور فراخوان داده است و طی این مدت مقالات علمی متعددی از داخل و بیرون دفتر تبلیغات اسلامی در راستای تبیین محورهای بیانیه گام دوم و گفتمان‌سازی به‌ویژه برای نسل جوان به دبیرخانه این همایش رسیده‌ است.
 
وی با بیان اینکه همایش با استقبال قابل توجه‌ای مواجه شد، تاکید کرد: صدها مقاله به دبیرخانه همایش رسید و بعد از بررسی آثار با وسواس بسیار بالا، ۷۶ مقاله پذیرفته و حائز رتبه چاپ شده‌ است.
 
ثنایی گفت: برای این همایش ۳۰ نشست علمی و تخصصی و نظریه‌پردازی برگزار و همچنین سه مصاحبه تخصصی انجام شده‌است.
 


دبیر اجرایی همایش ملی «بیانیه گام انقلاب و تمدن نوین اسلامی» به کمیسیون‌های تخصصی این همایش اشاره کرد و گفت: برگزاری کمیسیون تخصصی تحلیل بیانیه گام دوم با رویکرد تمدنی، چیسیتی، چرایی و چگونگی تحقق بیانیه گام دوم، تحلیل تجربه و دستاوردهای جمهوری اسلامی در توصیه‌های هفتگانه و ارزیابی وضعیت کنونی آن ها و همچنین نهادهای علمی و بیانیه گام دوم با تاکید بر نقش جوان به عنوان چهار کمیسیون تخصصی این همایش است.
 
وی یادآور شد: مسابقه مجازی با هدف آشنایی نسل جوان با بیانیه گام دوم طی روزهای اخیر در کشور برگزار شد که ۴۶۰۰ نفر در این مسابقه شرکت کردند و بالغ بر 900 نفر از استان قم در این مسابقه شرکت کردند که امروز از تعدادی برگزیدگان با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تقدیر خواهند شد.
 
یادآوری می شود، در بخش دیگری از این همایش از آثار علمی همایش که شامل ۷۶ مقاله علمی در قالب ۶ کتاب بود با حضور سیدعباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و حجت الاسلام واعظی رئیس دفتر تبلیغات حوزه علمیه قم رونمایی شد.


کد مطلب: 287201

آدرس مطلب :
http://www.ibna.ir/fa/report/287201/مجموعه-مقالات-همایش-بیانیه-گام-دوم-انقلاب-تمدن-نوین-اسلامی-رونمایی

ایبنا
  http://www.ibna.ir