​نقویان به خبرنگار ایبنا گفت:

باید به هر طریقی مردم را کتابخوان کرد

حجت‌الاسلام نقویان در روز کتابگردی در حاشیه بازدید از خانه فرهنگ و هنر گویا بر کتابخوان کردن مردم به هر طریق ممکن تاکید کرد.
باید به هر طریقی مردم را کتابخوان کرد
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)‌ در ادامه برنا‌مه روز کتابگردی اهالی فرهنگ و ادب با حضور در خانه فرهنگ و هنر گویا ضمن دیدار با اهالی و دوستداران کتاب از بخش‌های مختلف این کتابفروشی بازدید کردند.
 
در حاشیه این بازدید احمد مسجدجامعی دقایقی با هنرمند نابینا، هاتف شهار گفت‌وگو کرد. بازدید از نگارخانه و گفت‌وگو با اهالی فرهنگ و بازدیدکنندگان از دیگر حاشیه‌های حضور کتابگردان در این انتشارات بود.
 
یکی از چهره‌های حاضر در خانه فرهنگ و هنر گویا در روز کتابگردی حجت‌الاسلام نقویان بود که در سخنانی کوتاه درباره تاثیرگذاری طرح کتابگردی در کتابخوان کردن مردم به خبرنگار ایبنا گفت: به قول شاعر که گفت «در دل دوست به هر حیله رهی باید کرد» برای کتابخوان کردن مردم هر کاری از دستمان برمی‌آید باید انجام دهیم یکی از این کارها همین برنامه کتابگردی است که حتی اگر به بیان برخی حالت نمایشی هم داشته باشد می‌تواند توجه عده‌ای از جامعه را به کتاب و کتابفروشی‌ها جلب کند.
 
وی ادامه داد: شهرداری تهران حدود 20 سال پیش در اقدامی ارزشمند ویترین‌هایی برای کتاب در خیابان‌های شهر قرار داده بود تا مردم بتوانند از این کتاب‌ها بنا به میل خود استفاده کنند. عده‌ای عقیده داشتند که ممکن است برخی این ویترین‌ها را شکسته و کتاب‌ها را بدزدند که مسئولین این طرح بیان کردند هیچ ایرادی ندارد که حتی مردم با دزدیدن کتاب هم کتابخوان شوند. این نشان از اهمیت و توجه به کتابخوان کردن جامعه از هر طریقی دارد.
کد مطلب : ۲۸۳۶۸۱
http://www.ibna.ir/vdcfcmd0yw6dcva.igiw.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما