جمعی از اعضای صنفی زنان ناشر در حاشیه ششمین پویش کتابگردی با محمدجواد حق‌شناس، رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر تهران به گفت‌وگو نشستند.
درخواست تخصیص مکانی برای ایجاد دفتر انجمن صنفی زنان ناشر در روز کتابگردی
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)‌ در حاشیه ششمین پویش کتابگردی ظهر امروز (30 آبان) نمایندگانی از انجمن صنفی زنان ناشر در ساختمان اتحادیه ناشران و کتابفروشان تهران درباره مشکلات زنان در حوزه نشر با محمدجواد حق‌شناس، رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر تهران گفت‌وگو کردند.
 
در این دیدار، پروین صدقیان، رئیس هیأت مدیره انجمن صنفی زنان ناشر از حق‌شناس درخواست کرد از ساختمان‌هایی که در اختیار شهرداری و شورای شهر قرار دارد، برای راه‌اندازی دفتر انجمن مکانی به این مجموعه اختصاص داده شود.
 
وی افزود: از این دفتر می‌توانیم برای فعالیت‌های مختلف فرهنگی مثل تأسیس کتاب‌فروشی، برگزاری همایش و نشست‌های تخصصی با محوریت فعالیت زنان ناشر استفاده کنیم.
 
همچنین در این دیدار اعظم کیان‌افراز، سخنگوی انجمن صنفی زنان ناشر در صحبت‌هایی خواستار حمایت‌های دولت و مسئولان شهری برای راه‌اندازی و تأسیس کتابفروشی شد.
 
وی ادامه داد: با توجه به هزینه‌های بالای خرید یا اجاره بهای کتابفروشی با توجه به سوددهی پایین این کار حمایت از کتابفروشان می‌تواند به رونق فعالان این حوزه کمک کند و زمینه‌ساز، بقا و ادامه حیات این فروشگاه‌ها شود.
 
انجمن صنفی زنان ناشر از سال 1392 فعالیت خود را آغاز کرده است.
کد مطلب : ۲۸۳۶۶۱
http://www.ibna.ir/vdcd9s0xfyt0j96.2a2y.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما