در کتابگردی از کتابفروشی ابن‌سینا مطرح شد؛

گرانی کتاب مهم‌ترین دغدغه کتابفروشان است

جمعی از مدیران شهری و فرهنگی کشور در دومین مقصد کتابگردی از کتابفروشی ابن‌سینا بازدید کردند و در این بازدید، دغدغه اهالی کتاب درباره گرانی کتاب مطرح شد.
گرانی کتاب مهم‌ترین دغدغه کتابفروشان است
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، هم‌زمان با ششمین پویش مردمی کتابگردی کتابفروشی ابن‌سینا دومین مقصد کتابگردها بود. این کتابفروشی با مدیریت شهرداد میرزایی سال 1381 با 60هزار جلد کتاب در منطقه 2 تهران افتتاح شده است.
 
احمد مسجدجامعی در بازدید از این کتابفروشی از پرفروش‌ترین و پرتیراژترین کتاب‌ها را از مسئول کتاب‌فروشی پرس‌وجو کرد و سینا دلیری در پاسخ، به مساله ممیزی و گرانی و تاثیر آن بر جریان نشر اشاره کرد.
 
او درباره ممیزی و ممنوعیت آثار در کتابفروشی‌ها گفت: ممیزی آثار نسبت به قبل کمتر شده است اما باز هم بسیاری از کتاب‌ها دچار ممیزی و ممنوعیت توزیع و عرضه در کتابفروشی‌ها می‌شوند.
 
این کتابفروش همچنین به دغدغه‌‌های کتابفروشان و ناشران در عرصه کتاب و نشر اشاره کرد و گفت: بحث گرانی کاغذ و کتاب دغدغه و چالش اصلی اهالی کتاب در تولید و چاپ و کتاب‌فروشان است که باید بیشتر مورد توجه قرار گیرد.
 
وی همچنین با اشاره به پرمخاطب‌ترین و کم‌مخاطب‌ترین آثار کتابفروشی ابن‌سینا بیان کرد: استقبال از کتاب‌های کودک با موضوعات فانتزی در این کتابفروشی بسیار خوب است و محصولات آموزشی این بخش به همراه کتاب‌های کودکان، بسیار مورد استقبال قرار می‌گیرد.

دلیری افزود: در این کتاب‌فروشی‌، کتاب‌های کمک‌آموزشی و ژانر‌های پلیسی و جنایی نیز با استقبال مواجه است اما بخش سینما یکی از کم‌مخاطب‌ترین کتاب‌ها در کتابفروشی ابن‌سینا است.

احمد مسجدجامعی در واکنش به این اطلاعات، علاقه و توجه کودکان و نوجوانان به کتاب‌های پلیسی و جنایی را نیازمند ریشه‌یابی دانست.
 
کد مطلب : ۲۸۳۶۴۸
http://www.ibna.ir/vdci5parvt1avq2.cbct.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما