برگزاری 9 نشست و کارگاه تخصصی با موضوعات قرآنی ازجمله برنامه‌های محتوایی بیست‌و‌هفتمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم است.
برنامه نشست‌ها و کارگاه‌های تخصصی نمایشگاه قرآن کریم
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، بیست و هفتمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم، 22 اردیبهشت همزمان با ششمین روز از ماه مبارک رمضان در مصلای امام خمینی (ره) کار خود را آغاز کرد. یکی از بخش‌های محتوایی این دوره از نمایشگاه، برگزاری 9 نشست و کارگاه‌ تخصصی با حضور اساتید حوزه و دانشگاه و کارشناسان علوم قرآنی است که به همت بخش آموزش و پژوهش برگزار می‌شود. 

طبق برنامه‌ریزی صورت گرفته، نشست‌های تخصصی «نسبت میان ترجمه و تفسیر قرآن کریم» با سخنرانی احمد پاکتچی چهارشنبه 25 اردیبهشت‌ماه، «تحلیل سیر نزول آیات قرآن پیرامون زن» با سخنرانی مهدی مهریزی و محمدرضا امام پنجشنبه 26 اردیبهشت‌ماه، «نقد کتاب اصول و قواعد کشف استدلالی غرض سوره‌های قرآن» با سخنرانی مجید معارف و محمد خامه‌گر جمعه 27 اردیبهشت‌ماه، «معنای زندگی در قرآن کریم» با سخنرانی ناصر مهدوی یکشنبه 29 اردیبهشت‌ماه و «اخلاق تفسیر قرآن کریم» با سخنرانی سید حسن اسلامی و سید هدایت جلیلی در سالن نشست‌های نمایشگاه برگزار خواهند شد.

ساعت برگزاری تمامی نشست‌ها، 21 تا 23:30 خواهد بود.

کارگاه‌های آموزشی «تحلیل محتوای مفاهیم قرآنی» با سخنرانی حسن بشیر و محمد عترت‌دوست دوشنبه 23 اردیبهشت‌ماه در دو پنل از 18 تا 20 و 21 تا 23، «مهارت‌آموزی در نگارش دایره‌المعارف» با سخنرانی حمید باقری و سعید زعفرانی‌زاده شنبه 28 اردیبهشت‌ماه از ساعت 21 تا 24 و «سنجش‌پذیری و مقیاس‌سازی در تحلیل مفاهیم قرآنی» با سخنرانی احد فرامرز قراملکی و احمد غباری دوشنبه 30 اردیبهشت‌ماه از ساعت 21 تا 24 در  سالن نشست‌ها دایر است. 


همچنین نشست هم‌اندیشی «کاربردی‌سازی مطالعات قرآنی با حضور اساتید علوم قرآنی» سه‌شنبه 31 اردیبهشت‌ماه در سالن نشست‌های نمایشگاه برگزار می‌شود. عبدالهادی فقهی‌زاده، محمدعلی مهدوی‌راد، احمد پاکتچی، سید هدایت جلیلی،‌ محمدهادی گرامی، هادی رهنما و محمدرضا وصفی در دو پنل 17 تا 20 و 21 تا 24 در این نشست به سخنرانی می‌پردازند.

جدول زمان‌بندی نشست‌ها و کارگاه‌های تخصصی

کد مطلب : ۲۷۵۷۱۵
http://www.ibna.ir/vdcezn8wnjh8ffi.b9bj.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما