مراسم تجلیل از کتابداران و کتابخوانان برتر استان یزد و خادمان عرصه کتاب و کتابخوانی استان یزد با حضور مسئولان کشوری و استانی در یزد برگزار شد.
مراسم تجلیل از کتابداران و کتابخوانان برتر استان یزد و خادمان عرصه کتاب و کتابخوانی در یزد برگزار شد
به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) از یزد، مراسم تجلیل از کتابداران و کتابخوانان برتر استان یزد و خادمان عرصه کتاب و کتابخوانی با حضور محمد علی طالبی سرپرست استانداری یزد و امیر جهانگیری مدیر منابع انسانی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور و رقیه دوست فاطمیها، مدیر کل نهاد کتابخانه های عمومی استان یزد در کتابخانه عمومی دکتر جوادی برگزار شد.

محمد علی طالبی، معاون سیاسی امنیتی استاندار یزد در این مراسم گفت: : تلاش مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان یزد و همکاران وی برای اعتلای کتاب و کتابخوانی در استان بر کسی پوشیده نیست و موفقیت‌های چشمگیر کتابخانه‌ها در سال‌های اخیر، شاهد این مدعاست.

طالبی، تعامل کتابخانه‌های عمومی استان با سایر نهادهای فرهنگی استان را ستود و گفت: اگر هریک از مجموعه‌های فرهنگی استان به صورت دقیق وظیفه خود را در قبال مقوله کتاب و مطالعه انجام دهند، شاهد آن خواهیم بود که کتاب به عضو دائمی زندگی مردم تبدیل می‌شود.

وی ابراز امیدواری کرد با چشم‌اندازی که برای حوزه فرهنگ استان تعریف شده و جایگاهی که این استان به عنوان خطه‌ای فرهنگی و اجتماعی در کشور دارد، روز به روز شاهد پیشرفت‌های یزد در عرصه‌های مختلف فرهنگی و به خصوص کتابخوانی باشیم.

در ادامه این مراسم نیز از کتابداران برگزیده، مسئولان کتابخانه برتر، کتابداران برگزیده بخش کودک، کتابخوانان برتر، کتابخانه‌های برتر نهادی و خدمتگزار نمونه به همراه سه اثر برتر شهرستانی و سه شهرستان برتر در زمینه برگزاری موفق انجمن‌ها، معرفی و تجلیل شد.

در بخش کتابخانه‌های برتر نهادی، کتابخانه «حضرت آیت‌الله حاج ملامحمد حایری» و «بقیه الله الاعظم(عج) مزرعه نو» هردو از شهرستان اردکان به ترتیب به عنوان کتابخانه برتر شهری و روستایی معرفی شدند.

حسین بمانی، از کتابخانه حضرت زهرا(س) یزد؛ اعظم زارع‌زاده، از کتابخانه شهریار مهردشت ابرکوه؛ طیبه امامی میبدی از کتابخانه ابوالفضلی میبد؛ زهرا السادات طباطبایی از کتابخانه رئیس فرهمند یزد، مهدیه معین از کتابخانه آیت‌الله طباطبایی یزد و ابوالقاسم دشت‌آبادی از کتابخانه مجتمع دیدار تفت به عنوان مسئولان برتر کتابخانه تجلیل شدند.

در بخش تجلیل از کتابداران برتر استان یزد نیز ندا هوشمند و طاهره قلی‌پور از شهرستان ابرکوه، فرشته زارعی و مریم علیخانی از شهرستان میبد، اکرم شاکری و مرضیه مشیری‌نیا از شهرستان اشکذر، بی‌بی‌ مهدیه سالاری  و مژگان عامل هوشمند از شهرستان یزد و طاهره مهدی‌زاده از شهرستان اردکان، به عنوان 9 کتابدار برتر استان معرفی و تقدیر شدند.

فهیمه زارع از شهرستان یزد، اکرم شفیعی از شهرستان بافق و الهام آقایی‌نژاد از شهرستان میبد نیز به عنوان سه کتابدار برتر کودک استان یزد جوایز خود را از مسئولان حاضر دریافت کردند.

در بخش خدمتگزار برتر کتابخانه‌های استان نیز بهروز سربالو از شهرستان میبد حائز رتبه برتر شد.
در بخش تجلیل از کتابخوانان برتر استان نیز 10 برگزیده در رده‌های سنی مختلف معرفی و تجلیل شدند.

امیرحسین مرادی، سیدحسن هاشمی، فاطمه دهقانی و علی منصوری از شهرستان اردکان؛ محمدمهدی نوری‌زاده، علیرضا کاظمی، زینب بافتی‌زاده و حسین لطفی کهدویی از شهرستان یزد؛ علی اصغر خانزاده از ابرکوه و الهه ملااسماعیلی از تفت، کتابخوانان برتر استانی بودند که با اهدای لوح سپاس و هدایای نقدی از آنان تقدیر به عمل آمد.

تجلیل از انجمن‌های برتر شهرستانی بخش دیگری از این مراسم بود که در این بخش از محمد محامدی، محمدمهدی خانی زاده و حسین فلاح، فرمانداران شهرستان‌های تفت، بهاباد و میبد قدردانی شد. در این بخش همچنین هادی قاسمی، مهدیه‌السادات رضوی و محسن کارگر، رؤسای اداره کتابخانه‌های عمومی سه شهرستان تفت، بهاباد و میبد نیز به دلیل اهتمام در برگزاری منظم، کیفی و کامل جلسات انجمن کتابخانه‌های عمومی در شهرستان، تجلیل شد.

در بخش دیگری از مراسم تجلیل از خادمان عرصه کتاب و کتابخوانی در استان یزد، از 10 سال تلاش صادقانه مهدیه السادات حیدری، کتابدار پیشین شهرستان‌های مهریز و یزد و کارشناس سابق امور کتابخانه‌های اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان با حضور سرپرست استانداری یزد تقدیر شد.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان یزد در ابتدای این مراسم با گرامیداشت روز «کتاب، کتابخوانی و کتابدار» و تبریک هفته کتاب به همکاران خود و اهالی کتاب، بیان داشت: امسال استان یزد در آیین تجلیل از کتابداران و کتابخوانان برتر کشوری، 9 برگزیده داشت که این درخشش، حاصل تلاش و همت جمعی همه همکاران کتابدار و ستادی و همچنین برگزاری انجمن‌های کتابخانه‌های عمومی پربار در سطح استان بوده است.
 
 
کد مطلب : ۲۶۸۰۶۹
http://www.ibna.ir/vdciqvar3t1aqu2.cbct.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما