در مراسمی با حضور معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی یزد «باشگاه کتابخوانی زرتشتیان» در یزد افتتاح شد.
سپنتا نیکنام: نیازمند به حرکت‌های ادامه‌دار در بخش کتاب وکتابخوانی هستیم
به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) از یزد، مراسم افتتاح جام «باشگاه‌های کتابخوانی زرتشتیان» با حضور سید خلف حوتی‌نژاد، معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی یزد و سپنتا نیکنام عضو زرتشتی شورای اسلامی شهر یزد برگزار شد.

معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی در این مراسم گفت: هدف ما از طرح‌های کتابخوانی، ترویج فرهنگ مطالعه در بین مردم است و سعی داریم علاوه بر گسترش کتابخانه‌ها و کتاب‌ها به گونه‌ای کتابخوان نیز افزایش پیدا کند.

وی افزود: ما باید برای کودکان خود برنامه کتابخوانی داشته باشیم و آنها را از کودکی با کتاب آشنا کنیم تا در آینده افرادی آگاه در جامعه داشته باشیم.

حوتی‌نژاد ادامه داد: متاسفانه با کنکور‌زدگی امروز جامعه ما شاهد دوری خانواده‌ها و دانش‌آموزان از کتاب‌های غیر درسی هستیم که باید با برنامه‌ریزی این امر را تصحیح کنیم.

سپنتا نیکنام نیز در این مراسم گفت:من خوشحالم که امروز اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد جنبه فرهنگی‌تر پیدا کرده است و مسئولان بعد کار فرهنگی را توجه ویژه‌ای دارند.

وی افزود: ما نیازمند به حرکت‌های ادامه‌دار در بخش کتاب وکتابخوانی هستیم و باید کمتر به کارهای نمادی توجه کنیم.

عضو زرتشتی شورای اسلامی شهر یزد خاطرنشان کرد: امروز متاسفانه سطح جامعه نسبت به کتابخوانی پایین آمده است که زاییده آموزش و نداشتن محتوا در سیستم آموزشی کشور است.

نیکنام ادامه داد: ما محتوای آموزشی را در سیستم  آموزشی کمرنگ کرده‌ایم و این عاملی در کمرنگ شدن کتابخوانی است.
 
 
کد مطلب : ۲۶۸۰۶۵
http://www.ibna.ir/vdcepv8wnjh8p7i.b9bj.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما