مراسم رونمایی از اتوبوس کتاب» یزد به مناسبت هفته « کتاب و کتابخوانی» با حضور مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد برگزار شد.
مراسم رونمایی از «اتوبوس کتاب» یزد با حضور مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد برگزار شد
به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) از یزد، در مراسمی که روز شنبه بیست و ششم با حضور مجید جوادیان‌زاده، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد برگزار شد، از «اتوبوس کتاب» یزد رونمایی شد.

جوادیان‌زاده در این مراسم گفت: طرح «اتوبوس کتاب» به عنوان یکی از طرح‌های کتاب و کتابخوانی است که سعی کرده‌ایم تا در مناطق محروم و همچنین روستاهای مختلف استان ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی را داشته باشیم.
وی افزود: در این طرح ما برنامه‌های مختلف فرهنگی و هنری را اجرا می‌کنیم که از جمله این برنامه‌ها می‌‌توان به برگزاری کلاس‌های آموزشی، دوره‌های نویسندگی و داستان‌نویسی‌، اجرای تئاتر و مسابقات کتابخوانی نام برد.

عباس حکیمیان، مدیر پروژه «اتوبوس کتاب» یزد در این مراسم در گفت‌و‌گو با خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در یزد، گفت: ما از این طرح در جهت ترویج کتاب و کتابخوانی استفاده کرده‌ایم تا در نقاط محروم و شهرستانی و روستایی که دسترسی به کتاب سخت‌تر است مورد توجه قرار گرفته و کتاب ارائه شود.

وی افزود: هدف اصلی ما از این طرح قابل دسترس کردن کتاب برای همگان و همچنین اجرای برنامه‌های فرهنگی در قالب اتوبوس کتاب در مناطق مختلف شهری و روستایی است.

مدیر پروژه «اتوبوس کتاب» یزد تصریح کرد: معرفی کتاب‌های خوب به نوجوانان و جوانان و همچنین علاقمندان به کتاب از جمله اهداف دیگر ما در بحث «اتوبوس کتاب» است که امیدواریم بتوانیم با همکاری نویسندگان، ناشران، کتابداران گام‌های مثبتی در این زمینه برداریم.

علیرضا فرقانی، مدیر عامل طرح «اتوبوس کتاب» یزد نیز در این زمینه گفت: ما با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی کانون بازارسازی و تبلیغات آیینه یزد سعی کرده‌ایم در راستای کتاب و کتابخوانی گام‌های مثبتی برداریم.
وی افزود: این طرح با هزینه‌ای بالغ بر چهار میلیارد ریال آغاز به کار کرده است و سعی داریم تا برنامه‌های مختلف فرهنگی و هنری را در کنار فروش کتاب در مناطق مختلف شهری و روستایی داشته باشیم.

مدیر عامل طرح « اتوبوس کتاب» یزد گفت: امیدواریم با همکاری مسئولان استانی به خوبی بتوانیم به مردم در زمینه کتاب و کتابخوانی خدمت رسانی داشته باشیم.
 
 
کد مطلب : ۲۶۷۷۷۷
http://www.ibna.ir/vdcd550x5yt0956.2a2y.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما