پنجمین نشست « کاروان دانایی» با حضور اعضای کانون‌های مساجد یزد در محل کتابخانه «رئیس فرهمند» یزد برگزار شد.
پنجمین نشست « کاروان دانایی» با حضور اعضای کانون‌های مساجد یزد
به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) از یزد، پنجمین نشست « کاروان دانایی» شب گذشته با حضور رقیه دوست فاطمیها، مدیر کل نهاد کتابخانه های عمومی استان یزد، حجت‌الاسلام مصطفی گرجی، مسئول دبیرخانه کانون‌های مساجد یزد و اعضای کانون‌های مساجد یزد در محل کتابخانه «رئیس فرهمند» یزد برگزار شد.

حجت‌الاسلام گرجی در این نشست ضمن خیر مقدم گفت: ما همزمان با هفته کتاب برنامه‌های مختلفی را در سطح استان در کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان برگزار می‌کنیم که از جمله آن‌ها می‌توان به برگزاری پنجمین نشست «کاروان دانایی» در محل این کتابخانه نام برد.
وی افزود: برگزاری نشست‌های کتابخوان، کارگاه‌های آموزشی ویژه اعضای کانون‌های مساجد، تجلیل از کتابداران استانی، آغاز طرح استانی «شنبه‌های کتاب» در مساجد از جمله این برنامه‌ها است.

مسئول دبیرخانه کانون‌های مساجد یزد تصریح کرد: هدف ما از این برنامه‌های ترویج بیشتر کتاب و کتابخوانی است تا بتوانیم نسل امروز را بیشتر به سمت کتاب و کتابخوانی سوق دهیم.
رقیه دوست فاطمیها، مدیر کل نهاد کتابخانه‌های عمومی استان یزد نیز در این نشست با اشاره به هفته کتاب گفت: هدف ما ترویج کتاب وکتابخوانی در جامعه است و امیدواریم با همکاری دستگاه‌های فرهنگی و مشارکت خانواده‌ها گام‌های استواری در این راه برداریم.

وی گفت: طرح «کاروان دانایی» به عنوان طرح ابتکاری دبیرخانه کانون‌های مساجد استان یزد است که با همکاری دبیرخانه کانون‌های فرهنگی هنری برگزار می‌شود و امیدواریم این نشست‌ها نیز در کتابخانه‌های استان ادامه پیدا کند.
در ادامه این نشست نیز برگزاری کلاس‌هایی برای دو گروه سنی کودکان و نوجوانان برگزار شد و در پایان نیز از بخش‌های مختلف این کتابخانه بازدید کردند.
 
 
کد مطلب : ۲۶۷۵۷۶
http://www.ibna.ir/vdca00nui49nim1.k5k4.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما