مطابق با اطلاعات ثبت شده کتاب‌های «خاطرات سفیر...» و «ملت عشق» هر کدام با هشت بار تجدید چاپ، پرچاپ‌ترین کتاب‌ها در فروردین و اردیبهشت سال جاری بوده‌اند.
پرچاپ‌ترین کتاب‌ها در دو ماه نخست سال
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران‌(ایبنا) براساس اطلاعات به‌دست آمده از بانک اطلاعات موسسه خانه کتاب، طی دو ماه نخست سال جاری تعداد 188 عنوان كتاب بيش از يکبار به چاپ رسيده­‌اند که در ادامه 30 عنوان نخست از این فهرست مورد اشاره قرار خواهند گرفت. 

قابل توجه است که در بین این آثار، کتاب‌هایی که در طرح‌های تخفیف فصلی موسسه خانه کتاب و نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران از سوی مخاطب نیز مورد توجه بودند، دیده می‌شود. 

1- «خاطرات سفیر ...: و من سفیر شدم!»  از سوی انتشارات سوره مهر طی دو ماه گذشته هشت بار تجدید چاپ شده و مجموع شمارگان  20 هزار نسخه را به ثبت رسانده است.


این کتاب نخستین‌بار سال 1396 در هزار و 100 صفحه و به بهای 12 هزار تومان از سوی انتشارات سوره مهر منتشر شده است.  این کتاب، شامل خاطرات نیلوفر شادمهری و شرح چالش‌های یک بانوی مسلمان ایرانی و دانشجو در فرانسه  است.

2- «ملت عشق» 
این کتاب با هشت بار، تجدید چاپ از سوی پارسینه‌ـ‌سلسله‌مهر و فقط به دلیل مجموع 12 هزار و 500 نسخه طی دو ماه، در جایگاه دوم قرار گرفته است.


پارسینه ـ سلسله مهر نخستین ناشرانی نیستند که این کتاب را ترجمه و منتشر می‌کنند. «ملت عشق» که  به‌عنوان یک اثر جهانی شناخته می‌شود در ایران طرفداران فراانی دارد و پیش‌بینی می‌شود طی چند ماه آینده نیز جایگاه فعلی خود در جدول پر‌تکرار‌ترین‌ها حفظ کند. دو رویداد نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران و طرح‌های تخفیف فصلی نیز نمایشی از توجه مردم به این کتاب است.

این کتاب، بار‌ها و حتی همزمان با سایر ناشران از سوی پارسینه‌ـ‌ سلسله مهر نیز منتشر شده است.   

  3- «اسب رقصان»
 جایگاه سوم این جدول به «اسب رقصان» نشر آموت اختصاص دارد این کتاب با شمارگان 5 هزار و 500 نسخه طی دو ماه فروردین‌ و اردیبهشت‌ماه 6 بار تجدید چاپ شده است.

سال 1396 آموت این کتاب را با شمارگان هزار و 100 نسخه، به بهای 40 هزار تومان منتشر کرد. 


در بخشی از این رمان جو‌جومویز نویسنده سرشناس انگلیسی می‌خوانیم: «در گوشه‌ای از لندن، هنرس لاشاپل که پنجاه سال پيش در فرانسه در يک آموزشگاه سوارکاری مخصوص نخبگان تعليم ديده است، به نوه و اسبش می‌آموزد چگونه بر نيروی جاذبه‌ زمين غلبه کند و حرکات نمايشی انجام دهند. سپس مشکلاتی پيش می‌آید و سارای چهارده ساله مجبور می‌شود خود به تنهايی کار را ادامه دهد.»

4ـ «قصر شگفت‌انگیز 1: سه‌شنبه‌ها»
این کتاب در رتبه بعدی قرار دارد. طی دو ماه گذشته انتشارات «پرتقال» با مجموع شمارگان 5 هزار نسخه، 5 بار این کتاب را تجدید چاپ کرده است.