کتابگردی احمد مسجد‌جامعی و مدیر‌عامل خانه کتاب از طرح عیدانه

قاچاقچیان کتاب با شناسایی کتاب‌های پرفروش به سود قابل توجهی می‌رسند

همزمان با یازدهمین روز اجرای طرح عیدانه کتاب در تهران احمد مسجد‌جامعی و نیکنام‌حسینی‌پور با هدف بررسی برگزاری طرح عیدانه کتاب از چند کتابفروشی خیابان انقلاب اسلامی بازدید کردند.
قاچاقچیان کتاب با شناسایی کتاب‌های پرفروش به سود قابل توجهی می‌رسند
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران‌(ایبنا) همزمان با یازدهمین روز از اجرای طرح «عیدانه کتاب» در تهران عصر دوشنبه(6 فروردین‌ماه) احمد مسجد‌جامعی، عضو شورای اسلامی شهر تهران و هیات امنای موسسه خانه کتاب به همراه نیکنام حسینی‌پور، مدیر‌عامل موسسه خانه کتاب و مهرشاد کاظمی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی شهر تهران آیین کتابگردی ویژه طرح تخفیف فصلی را برگزار کردند.
 
این کتابگردی با هدف بررسی و شناسایی مشکلات اجرای طرح عیدانه کتاب از «بازارچه کتاب» واقع در خیابان انقلاب اسلامی آغاز شد.
 مسجدجامعی و همراهان ابتدا در کتابفروشی «اشراقی» حاضر شدند و با مرتضی بهی، مسئول کتابفروشی «پژوهش» گفت‌و‌گو کردند.

مدیر این کتابفروشی در گفت‌و‌گو با حسینی‌پور درباره تاثیر‌‌گذاری بیشتر و افزایش استقبال مردم از طرح عیدانه کتاب تاکید کرد و گفت: در صورتی که طرح عیدانه کتاب اواسط اسفند‌ماه آغاز می‌شد اثر‌گذاری آن قابل توجه‌تر بود.
 
در ادامه این کتابگردی مسجدجامعی و همراهان از کتابفروشی‌های «دارالکتاب‌الاسلامیه» بازدید و با محمد رجبی، مدیر این کتابفروشی قدیمی درباره اجرا و استقبال مردم از طرح عیدانه گفت‌و‌گو کردند.بعد از بازدید و گفت‌و‌گو با محسن مزینانی، مدیر کتابفروشی نشر فرهنگ اسلامی، کتابفروشی «ققنوس» مقصد بعدی این کتابگردی بود. مسجد‌جامعی در گفت‌و‌گو با امیر حسین‌زادگان از جریان قاچاق کتاب همزمان با اجرای طرح عیدانه کتاب ابراز نگرانی کرد و گفت: به نظر می‌رسد که با وجود هزینه‌های قابل‌توجه و پیگیری‌های قانونی نتیجه‌ای برای توقف قاچاق کتاب حاصل نشده است.

کتابگردی با حضور مسئولان فرهنگی به کتابفروشی اختران رسید و مسجد‌جامعی در گفت‌و‌گو با مهدی محمدی درباره وضعیت ترجمه، تالیف و استقبال مردم از  طرح عیدانه پرسید.محمد سائمی، مدیر کتابفروشی «مهربان» نیز در گفت‌و‌گو با مسجدجامعی با اشاره به معضل قاچاق کتاب گفت: قاچاقچیان کتاب از تبلیغات ناشران بهره‌‌‌مند می‌شوند و با شناسایی کتاب‌های پرفروش و بدون پرداخت حق ترجمه و تالیف به سود قابل توجهی می‌رسند.

حسینی‌پور نیز با تاکید بر لزوم وضع قوانین جامع برای پیشگیری و همچنین برخورد با قاچاقچیان کتاب گفت: اگر به وضع قانون در زمینه قاچاق کتاب بی‌توجه باشیم، نشر زمین می‌خورد.
 
کاوه پرهام؛ مدیر کتابفروشی آگاه نیز در گفت‌و‌گو با احمد‌‌ مسجد‌جامعی بر آغاز زودتر و تبلیغات گسترده‌تر رسانه‌ای طرح عیدانه تاکید کرد. 

طرح «عیدانه کتاب» که از 25 اسفند‌‌ماه 1396 آغاز شده تا 12 فروردین‌ماه سال جاری ادامه دارد.
کد مطلب : ۲۵۹۱۸۱
http://www.ibna.ir/vdcdjn0xfyt0kf6.2a2y.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما