مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم عنوان کرد:

بیش از 95 درصد ظرفیت صنعت چاپ قم در خدمت تولید کتاب است

حجت‌الاسلام عباس دانشی در آیین اختتامیه پنجمین جشنواره صنعت چاپ استان قم گفت: بیش از 95 درصد از ظرفیت صنعت چاپ استان قم در خدمت تولید کتاب و به ویژه کتب دینی است.
بیش از 95 درصد ظرفیت صنعت چاپ قم در خدمت تولید کتاب است
به گزارش نمایندگی خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در قم، آیین اختتامیه پنجمین جشنواره صنعت چاپ استان قم، همراه با تجلیل از فعالان، پیشکسوتان و خادمان فرهنگ مکتوب چاپ و نشر (شنبه 28 شهریور 1394) در سالن همایش‌های مجتمع فرهنگی آموزشی یاوران مهدی (عج) با حضور حجت‌الاسلام عباس دانشی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم، مسئولان استانی و فعالان، پیشکسوتان و خادمان فرهنگ مکتوب چاپ و نشر برگزار‌ شد.

عباس دانشی، مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم در این مراسم ضمن قدردانی و تشکر از فعالان و پیشکسوتان این عرصه اظهار کرد: بیش از 95 درصد از ظرفیت صنعت چاپ در استان قم در خدمت تولید کتاب و به‌ویژه کتب دینی است.

وی در ادامه با بیان این که شهرک چاپ و نشر استان قم در محور مواصلاتی قم ــ تهران و در بهترین موقعیت مکانی، می‌تواند به عنوان ویترینی از صنعت چاپ و نشر استان قم به همه کشور معرفی شود، عنوان کرد: عدم استقرار واحدهای چاپ استانی در این شهرک و به درازا کشیدن این روند، باعث شده است تا برخی، پیشنهاد واگذاری این شهرک را به دیگر صنایع فعال استان، مطرح کنند.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم با بیان این که همه دلدادگان این شهر مقدس و کارکرد عظیم معنوی، علمی و فرهنگی آن باید به صنعت چاپ این استان توجه ویژه داشته باشند، افزود: ما تمام توان خود را به کار خواهیم گرفت تا این مهم به نتیجه برسد و شهرک چاپ و نشر قم در آینده‌ای نزدیک موجبات رشد و پیشرفت هرچه بیشتر چاپ و نشر استان را فراهم آورد.

دانشی با ذکر این مطلب که در سال 93 برای مجموع 500 ناشر استان، بیش از 9 هزار عنوان مجوز کتاب جدید صادر شده و 5 میلیون جلد کتاب از آنها به چاپ رسیده است، ادامه داد: باعث خوشحالی است که در حال حاضر 286 باب چاپخانه، لیتوگرافی، صحافی و صنایع وابسته به صنعت چاپ در سطح استان قم در حال فعالیت هستند، که کار تولید آثار مکتوب را بر عهده دارند و این میزان نشان‌دهنده رشد کمی مطلوب صنعت چاپ است که باید از این پس به دنبال ارتقا و بالا بردن سطح کیفی محصولات این حوزه باشیم.

در ادامه این برنامه تعدادی از پیشکسوتان و خادمان فرهنگ مکتوب و نیز برگزیدگان بخش‌های مختلف، هدایای خود را به همراه لوح تقدیر و تندیس جشنواره دریافت کردند.
کد مطلب : ۲۲۷۴۴۸
http://www.ibna.ir/vdceef8wvjh8wei.b9bj.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما