معاون فرهنگی وزیر ارشاد در جلسه شورای سیاستگذاری هفته کتاب:

بازخوانی فعالیت‌ها و برنامه‌های بیست و دومین دوره هفته کتاب ضرورت دارد

سید عباس صالحی، معاون امور فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در نخستین جلسه شورای سیاستگذاری هفته کتاب، بر ضرورت بازخوانی فعالیت‌های فرهنگی در این هفته تاکید کرد.
بازخوانی فعالیت‌ها و برنامه‌های بیست و دومین دوره هفته کتاب ضرورت دارد

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، نخستین جلسه شورای سیاستگذاری بیست و دومین هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران صبح امروز (22 تیرماه) با حضور سید عباس صالحی، معاون امور فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در سالن جلسات این معاونت برگزار شد.

در این نشست محمد اله‌یاری، دبیر برگزاری بیست و یکمین هفته کتاب، مسعود شهرام‌نیا، مدیرعامل موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی، علی شجاعی‌صائین، مدیرکل دفتر کتاب و توسعه کتابخوانی، مهدی قزلی، مدیرعامل بنیاد شعر و ادبیات داستانی، نیکنام حسین‌پور، مشاور منابع انسانی معاونت فرهنگی، علی اصغر سیدآبادی، مدیرکل دفتر مطالعات و برنامه‌ریزی، نجفعلی میرزایی، مدیرعامل خانه کتاب، فائزه هوشیار، نماینده معاونت اجتماعی فرهنگی شهرداری تهران و نادر قدیانی، دبیرکل اتحادیه ناشران و کتابفروشان تهران حضور داشتند.

سید عباس صالحی در این جلسه با اشاره به برگزاری هفته کتاب در سال‌های گذشته، عنوان کرد: امسال برای برگزاری هرچه بهتر هفته کتاب، باید به بازخوانی و بازاندیشی فعالیت‌های این هفته بپردازیم.

وی افزود: به منظور بهبود و ارتقای فعالیت‌های این هفته نیازمند آن هستیم چند نکته را بررسی کنیم. نخست این‌که برگزاری هفته کتاب در دوره‌های گذشته چه تاثیرات مثبتی در ترویج کتابخوانی داشته است. در وهله دوم مسوولیت معاونت امور فرهنگی و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در برگزاری هفته کتاب تا چه اندازه باید باشد. در پایان با بررسی این موارد، بیست و دومین دوره هفته کتاب را باید با چه سیاست‌ها و برنامه‌هایی ادامه دهیم.

در ادامه جلسه، اعضاء حاضر به بررسی این موضوعات پرداختند و پیشنهادات و نظرات خود را برای برگزاری هفته کتاب در سال جاری اعلام کردند و به بحث و تبادل‌نظر پیرامون موضوعات مطرح شده پرداختند.

همچنین در این نشست مرور اجمالی بر برنامه‌های هفته کتاب در سنوات گذشته انجام شد و محمد اله‌یاری، دبیر اجرایی بیست و یکمین دوره هفته کتاب گزارشی از روند برگزاری این رویداد فرهنگی در دوره‌های پیش ارایه کرد.

اله‌یاری با اشاره به تشکیل شواری سیاستگذاری هفته کتاب در این دروه گفت: این رویداد را باید به فال نیک گرفت. امیدورایم که نهادها و دستگاه‌ها در این دوره از هفته کتاب، برنامه‌های خود را پس از تصویب در این شورا به اجرا در آورند. امیدورایم با این اقدام جدید، شاهد برگزاری هر چه بهتر هفته کتاب در سال جاری باشیم.

کد مطلب : ۲۰۳۱۷۸
http://www.ibna.ir/vdciyparvt1auz2.cbct.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما