جایزه معتبر کاستا در 5 بخش برندگانش را معرفی کرد.-
جوایز کاستا برندگانش را شناخت
به گزارش خبرگزاری کتاب ایرن (ایبنا) به نقل از بوک ترید، گروه داوری جایزه کاستای بریتانیا ديروز سه شنبه اسامی برندگان سال 2011 خود را در 5 بخش رمان، رمان اول، زندگینامه، شعر و کتاب کودک اعلام کرد. 

این جایزه که در سال 1971 راه اندازی شده  و با اعلام این اسامی چهلمین سال فعالیت خود را نیز جشن گرفت، برترین آثار منتشر شده در این زمینه ها را که در سال 2011 در بریتانیا و ایرلند منتشر شده اند دربر می گیرد. 

برندگان سال 2011 شامل این چهره ها و آثار هستند؛
در بخش زندگینامه 
متیو هالیس شاعر با نوشتن نخستین بیوگرافی خود با عنوان «حالا همه راه ها به فرانسه ختم می شود : آخرین سال های زندگی ادوارد توماس» موفق شد رقیب سرسختی چون کلر تومالین را که برای نوشتن زندگینامه چارلز دیکنز جوایز متعددی را دریافت کرده بود پشت سر بگذارد.
در بخش رمان 
اندرو میلر با پیروزی بر جولیان بارنز برنده جایزه من بوکر 2011 موفق شد جایزه بخش رمان را برای رمان «ناب» که ششمین رمانش است، از آن خود کند. 

در بخش رمان نخست 
کریستی واتسون که تا پیش از این پرستار بود با نوشتن نخستین رمانش با عنوان «پرندگان کوچک در دور دست» که در دلتای نیجر می گذرد این جایزه را به نام خود کرد. 

در بخش شعر 
کارول آن دافی برای مجموعه اشعارش با عنوان «زنبورها» این جایزه را به نام خود کرد. این نخستین مجموعه شعری او پس از انتخابش به عنوان ملک الشعرای بریتانیا در سال 2009 است. 

در بخش کتاب کودک 
مورا یانگ خواننده پیشین اپرا با نوشتن نخستین کتابش برای کودکان با عنوان «جاده خون سرخ» این جایزه را تصاحب کرد . بر مبنای این کتاب فیلمی در دست ساخت است. 

جان درکاش مدیر گروه داوری امسال این جایزه گفت جوایز کاستا سابقه ای عالی در معرفی و تجلیل از بهترین آثار مکتوب و کتاب های بریتانیا دارد که می توانند موجب لذت هر مخاطبی بشوند. 

هر یک از برندگان این بخش ها که از میان 568 کتاب انتخاب شده اند، یک جایزه 5 هزار پوندی دریافت می کنند و در عین حال در انتظار می مانند تا از میان این 5 کتاب برنده نهایی سال کاستا انتخاب شود.
برنده نهایی این جایزه توسط گروه داوری در تاریخ 24 ژانویه در لندن معرفی می شود. 

این بخش از جایزه کاستا از سال 1985 متداول شد و تاکنون 9 بار رمان، 4 بار رمان نخست، 5 بار بیوگرافی، 7 بار مجموعه شعر و یک بار بهترین کتاب کودک به عنوان برنده نهایی انتخاب شده اند. 

برنده سال پیش جایزه نهایی کاستا را رمان جو شاپکات با عنوان «ناپایداری» دریافت کرد.
کد مطلب : ۱۲۶۳۶۴
http://www.ibna.ir/vdcjmmevxuqe8tz.fsfu.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

پرونده شهید سلیمانی
فیلم