معاون تحقيق و توسعه علوم انساني انتشارات سمت از چاپ 47 طرح پژوهشي اين مركز از ابتداي سال 82 تاكنون خبر داد._
مهري بهرام‌بيگي
مهري بهرام‌بيگي
دكتر مهري بهرام‌بيگي در گفت‌وگو با خبرگزاري كتاب ايران (ايبنا)‌ با اشاره به اينكه مركز تحقيق و توسعه علوم انساني از سال 82 فعاليت خود را در انتشارات سمت آغاز كرده است، افزود: فعاليت‌هاي اين بخش در حوزه پژوهش عام مطالعات كتاب‌هاي درسي تعريف شده است.

وي با اشاره به اينكه تاكنون 306 طرح در مركز تحقيق و توسعه بررسي شده است، افزود: 271 عنوان از اين طرح‌ها از خارج از سازمان و 35 طرح نيز داخل هيات علمي انتشارات سمت ارايه شده است.

بهرام‌بيگي در ادامه افزود: براساس طرح‌هاي بررسي شده 47 كتاب منتشر، 18 اثر در مرحله انتشار و 191 عنوان نيز در دست بررسي قرار دارد. همچنين از ابتداي سال 89، 86 طرح (62 خارجي و 23 داخلي) مورد بررسي قرار گرفته و از اين ميان دو طرح به چاپ رسيده است.

معاون تحقيق و توسعه علوم انساني انتشارات سمت يكي از فعاليت‌هاي اين مركز را انتشار نشريه «سخن» دانست و اظهار داشت: اين نشريه از شماره 22 با عنوان «عيار» تغيير نام داده است. 

بهرام‌بيگي عمده‌ترين فعاليت مركز تحقيق و توسعه علوم انساني را ساماندهي طرح‌هاي پژوهشي دانست و گفت: در سال گذشته، 17 مقاله به اين بخش ارسال شده كه 12 عنوان از اين آثار تاييد و به انتشار خواهد رسيد.

اين مولف كتاب‌ در حوزه مترجمي و آموزش زبان فرانسه، درباره رويكردهاي آينده مركز تحقيق و توسعه علوم انساني توضيح داد: اطلاعات مركز تحقيق و توسعه در سال جديد به روز شده و در پايگاه انتشارات سمت قرار گرفته است.
کد مطلب : ۹۹۷۳۱
http://www.ibna.ir/vdcizya3.t1a3p2bcct.html
گزارشگر :
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما