مجموعه شعر «زیر خون‌سردترین برف جهان» سروده میمنت میرصادقی(ذوالقدر) در قالب شعر نو توسط انتشارات مروارید منتشر و راهی بازار کتاب شد./
تصویر روی جلد «زیر خون‌سردترین برف جهان»
تصویر روی جلد «زیر خون‌سردترین برف جهان»

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، این مجموعه شعر با این جمله اوکتاویو آغاز می‌شود: «آگاهی شفافیتی است که از ورای آن بر همه چیز می‌توان نگریست.»

در این دفتر 86 قطعه شعر نو درباره موضوعات اجتماعی، عاطفی و دغدغه‌های شخصی شاعر که منتخبی از سروده‌های سال‌های 1377 تا 1389 هستند گنجانده شده اند.

«انسان، بی‌انسان»، «گزارش جنگ»، «پارک کودکان»، «صبح»، «ره‌آورد»، «بی‌هیچ پاسخی»، «با ونگوگ»، «تماشایی»، «آتش آباد»، «سرخ و آبی»، «مهاجران»، «خاکستری»، «شمعی بیار»، «ارکستر»، «عصرانه» و «همیشه» عنوان برخی از شعرهای این مجموعه اند.

قطعه شعری از این مجموعه با عنوان «باور کن!»:
«می‌خواهی این حقیقت شیرین را
باور کن
یا باور نکن:
شیرینی حقیقت وقتی‌ست که آن‌را باور کنی،
حتی اگر،
به کام تو زهر است
باور کن!»

میمنت میرصادقی(ذوالقدر) با تخلص آزاده متولد ۱۳۱۶ در اصطهبانات، استان فارس است و تحصیلات ابتدایی و متوسطه‌اش را در شیراز به پایان رسانید.

از دانشگاه تهران مدرک کارشناسی‌اش را در رشته زبان و ادبیات فارسی اخذ کرد. مدتی به کار آموزگاری و تدریس پرداخت اما بعد به کتابخانه دانشسرای عالی تهران منتقل و در سال ۱۳۵۸ بازنشسته شد.

«بیداری جویباران»(1347)، «با آب‌ها و آیینه‌ها(1356) و «جان‌های آفتاب»(1371) از جمله مجموعه شعرهای او هستند. وی همچنین تدوین «تا صبحدمان»(برگزیده آثار شاعران معاصر) و «واژنامه هنر شاعری» را برعهده داشته است.

مجموعه شعر «زیر خون‌سردترین برف جهان» در شمارگان 1100 نسخه، قیمت 2900 تومان و در 120 صفحه توسط انتشارات مروارید منتشر و راهی بازار کتاب شده است.

کد مطلب : ۹۸۶۶۵
http://www.ibna.ir/vdcdk90n.yt0j96a22y.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما