نويسنده كتاب «آشنايي با احکام اسرار و معارف عمره (ويژه دانش‌آموزان)» از اين اثر به عنوان نخستين كتابي ياد كرد كه براي دانش‌آموزان عمره‌گزار به رشته تحرير درآمده است و نكات آموزنده‌اي را نظير احكام، معرفي اماكن و اطلاعات مورد نياز اين سفر 12 روزه را در اختيار دانش‌آموزان قرار مي‌دهد.\
حجت‌الاسلام بركت‌رضايي
حجت‌الاسلام بركت‌رضايي
حجت‌الاسلام روزبه بركت‌رضايي در گفت‌وگو با خبرگزاري كتاب ايران(ايبنا)، با بيان اين مطلب يادآور شد: اين اثر، ويژه عمره‌گزاران دبيرستاني تاليف شده و محصول گزينش ده‌ها كتاب در بستر زماني دو ساله است.

وي درباره انگيزه تاليف اين كتاب گفت: با توجه به اين كه حضور نوجوانان و دانش‌آموزان دبيرستاني در ايام تابستان در سفر حج پررنگ‌تر و باشكوه‌تر از هميشه است و تاكنون كتابي در اين زمينه با توجه به مولفه‌هاي آموزشي تاليف نشده بود كه قابل استفاده اين قشر جامعه باشد، تصميم به تاليف اين اثر گرفتم تا از اين طريق تمامي اطلاعات مفيد و ضروري سفر 12 روزه حج دانش‌آموزي را در اختيار مخاطبان قرار دهم.

مسوول پایگاه اطلاع‌رسانی بعثه مقام معظم رهبری با اشاره به اين كه اين كتاب ويژه عمره مفرده به رشته تحرير در آمده است، اظهار كرد: در اين اثر كه در قطع پالتويي براي همراه داشتن دانش‌آموزان تنظيم شده است، كوشيده‌ام تمامي اطلاعات مورد نياز در اين سفر معنوي را اعم آداب سفر عمره، آثار اسلامي مكه و مدينه، احكام و مناسك، ادعيه و زيارات، معراف عمره و ... در اختيار آنها قرار دهم.

نويسنده و پژوهشگر حوزه دين با اشاره به رويكرد آموزشي ـ معنايي اين كتاب گفت: علاوه بر دانش‌آموزان، آن دسته از زائراني كه سطح معلوماتشان در حد تحصيلات مقطع دبيرستان است نيز مي‌توانند از اين كتاب استفاده كنند. 

علاقه‌مندان استفاده از نسخه ديجيتالي اين كتاب مي‌توانند به نشاني اينترنتي اين اثر  http://hajj.ir/hadjwebui/library/wfViewBookPage.aspx?bookId=1510 مراجعه كنند. 

كتاب «آشنايي با احکام اسرار و معارف عمره (ويژه دانش‌آموزان)» را موسسه فرهنگي ـ هنري مشعر، وابسته به حوزه نمايندگي ولي فقه در امور حج و زيارت، در شمارگان 3000 نسخه، 143 صفحه پالتويي و بهاي 8000 ريال روانه بازار نشر كرده است.
کد مطلب : ۹۸۶۳۴
http://www.ibna.ir/vdcjxmeh.uqeotzsffu.html
گزارشگر :
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما