كانون انديشه جوان منتشر مي‌كند

بحر خروشان؛ شرح حال عالم رباني سيد علي قاضي

كانون انديشه جوان، كتاب بحر خروشان در معرفي و شرح حال عالم رباني سيد علي قاضي تأليف حسين روحاني‌نژاد را به زودي روانه بازار نشر مي‌كند.
بحر خروشان؛ شرح حال عالم رباني سيد علي قاضي
بحر خروشان؛ شرح حال عالم رباني سيد علي قاضي
به گزارش خبرگزاري كتاب ايران(ايبنا) كتاب بحر خروشان مشتمل بر 3 بخش با عناوين زيست‌نامه، مكتب فكري و ديدگاه‌هاي علامه سيد علي قاضي، مكتب عملي و ر وش تربيتي مرحوم قاضي است.

روحاني‌نژاد در معرفي اين اثر آورده‌است: اگر نبود قصه دلبري و دلدادگي و قلمي براي نگاشتن سطرهاي عاشقي سر نمي‌شكست و براي رمزگشايي از حيات مردان خدا سر به ورق نمي‌نهاد و آن را رنگين نمي‌نمود به راستي گفتن و شنيدن حديث خدا پيشگي عارفان آگاه كه عالماني عامل هستند، بس شنيدني و تأمل برانگيز است و در اين بين به نظاره نشستن حيات علمي و عرفاني آيت‌الله سيد علي قاضي كه از برجسته‌ترين ستاره‌هاي آسمان معرفت بوده و بزرگ‌مرداني چون علامه طباطبايي و آيت‌الله بهجت را پرورانده‌است، بسيار درس‌آموز و درخور توجه‌است، هم او كه سراسر فضيلت، اخلاق، علم و توحيد است.

در تدوين بحر خروشان از 31 منبع استفاده شده‌ كه از آن ميان مي‌توان رساله محاكمات علامه طباطبايي، هزار و يك كلمه آيت‌الله حسن‌زاده آملي، تفسير الميزان، جرعه‌هاي جان‌بخش  آيت‌الله زواره‌اي و كتاب فريادگر توحيد آيت‌الله بهجت را نام برد.

روحاني‌نژاد عضو هيئت علمي پژوهشگاه فرهنگ و انديشه اسلامي است و آثاري چون ولايت در عرفان، توكل و پرستش «از چشم‌انداز‌هاي امام علي(ع)» را در كارنامه نوشتاري خود دارد.

شرح حال عالم رباني سيد علي قاضي(بحر خروشان) را انتشارات كانون انديشه جوان با تيراژ 2000 نسخه‌ در 176 صفحه، قطع رقعي و بهاي 20000 ريال به زودي در اختيار علاقمندان قرار خواهد داد.
کد مطلب : ۹۸۲۰
http://www.ibna.ir/vdca.unok49naw5k14.html
گزارشگر :
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما