قاسم اردبیلی، شاعر، حضور شاعران خارجی در جشنواره شعر فجر را به شرطی مفید می‌داند که این شاعران پس از بازگشت به کشورشان، مبلغ فرهنگ اصیل ایرانی باشند._
شاعران خارجی مبلغ فرهنگ اصیل ایرانی باشند

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) به نقل از ستاد اطلاع‌رسانی پنجمین جشنواره بین‌المللی شعر فجر، اردبیلی گفت: این جشنواره احیا کننده ادبیات ایران زمین است که به تبلیغ انقلاب اسلامی و زبان و ادبیات فارسی در سطح جهان می‌پردازد. چنان‌چه این نتیجه از برگزاری جشنواره حاصل شود، برگزارکنندگان جشنواره به هدف خود می‌رسند. 

وی با اشاره به این که وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی متولی برگزاری این جشنواره است ادامه داد: بهتر است این برنامه به صورت منسجم‌تر برگزار شود و از افراد متخصص برای حضور در جشنواره دعوت و در این راستا از ملاک‌هایی دقیق و اصولی بهره گرفته شود.

این شاعر در پایان اظهار داشت: شایسته است فرصت بیشتری برای سرودن اشعار به شاعران شهرستانی داده شود. در جشنواره اشعاری خوانده می‌شود که درباره شعر فجر و انقلاب نیست. اشعار معمولا آزاد است و اگر قرار است محدودیتی در سرایش و بازخوانی اشعار اعمال نشود، بهتر بود از پیش به شاعران شهرستانی هم اعلام می‌شد.

کد مطلب : ۹۸۱۱۶
http://www.ibna.ir/vdcepz8o.jh8vzi9bbj.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

قاب انقلاب
نمایشگاه مجازی کتاب