سیدعلی میرافضلی پنجمین مجموعه شعرش با عنوان «خواب گنجشک‌ها» را در دست انتشار دارد. این دفتر دربرگیرنده شعرهای نیمایی افضلی است که طی چهار سال اخیر سروده شده‌اند.\
سیدعلی میرافضلی
سیدعلی میرافضلی

میرافضلی به خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) گفت: مجموعه‌ای از شعرهای نیمایی‌ام را در دفتری با عنوان «خواب گنجشک‌ها» گرد آورده‌ام که تا پایان سال توسط انتشارات انجمن شاعران ایران منتشر می‌شود.

وی در ادامه توضیح داد: این دفتر دربرگیرنده حدود 54 قطعه شعر نیمایی سروده شده طی سال‌های 1385 تا 1389 و پیرامون موضوعات متنوع عاطفی و اجتماعی است.

این شاعر در پایان افزود: به‌طور کلی تقسیم‌بندی این سروده‌ها از نظر فضای حاکم بر آن‌ها امری دشوار است؛ چراکه از نظر فضا و زبان به یکدیگر نزدیک هستند. با این تفاوت که برخی دغدغه‌های شخصی من و برخی دیگر دغدغه‌های اجتماعی‌ام را بیان می‌کنند.

سیدعلی میرافضلی متولد 1348 در رفسنجان و فارغ‌التحصیل رشته زبان و ادبیات فارسی از دانشگاه تهران است. از جمله آثار او می‌توان به مجموعه شعرهای «تقویم برگ‌های خزان»، «گنجشک ناتمام»، «رباعیات خیام در منابع کهن»، «گوشه تماشا»(مروری بر جریان رباعی معاصر از 1300 تا 1382)، تصحیح«رباعیات فکری مشهدی»، تصحیح« رباعیات سنایی غزنوی» و تصحیح «رباعیات حامدبن ابی‌الفخر اوحدالدین کرمانی» اشاره کرد.

کد مطلب : ۹۶۷۲۶
http://www.ibna.ir/vdcjmaeh.uqem8zsffu.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما