حسن كريم‌پور، تازه‌ترين اثر داستاني‌اش را داراي موضوعي تازه دانست كه تا به حال كمتر بدان پرداخته شده. رمان جديد او كه «بهانه‌اي براي ماندن» نام دارد، در پي كنجكاوي‌هاي يك خبرنگار از نگاه راويان متعدد بيان مي‌شود._
حسن كريم‌پور
حسن كريم‌پور

به گزارش خبرگزاري كتاب ايران(ايبنا)، كريم‌پور،‌ درباره اين رمان گفت: تا به حال داستان‌هايي زيادي درباره روابط ميان زن و مرد و نوشته شده، ولي به رابطه عاطفي كه ممكن است ميان يك خواهر و برادر وجود داشته باشد، كمتر پرداخته‌ايم.
 
وي افزود: در اين رمان خانواده‌اي از فقر به ثروت و خوشبختي مي‌رسد، ‌به گونه‌اي كه شايد برخي خوانندگان پايان اين كتاب را مبتني بر تبعات حسن نيت اين خواهر و برادر نسبت به يكديگر تلقي كنند. 

به گفته كريم‌پور اين رمان كه رويدادهاي آن در تهران و سيستان و  بلوچستان اتفاق مي‌افتد، از نگاه راويان متعدد كه به گونه‌اي در اراتباط با هسته اصلي داستان بودند، ‌بيان شده است.

«بهانه‌اي براي ماندن»، كه مراحل اداري انتشار را طي كرده است، به زودي از سوي نشر «آموت» منتشر مي‌شود.
 
كريم‌پور، ‌نويسنده شيرازي كه تا به حال علاوه بر آثار داستاني متعدد، ‌كتاب‌هايي را  نيز در زمينه فرهنگ عشاير به چاپ رسانده، رمان ديگري را نيز در اين انتشاراتي در حال نگارش دارد. وي همچنين حدود چهارده سال است كه در حال نگارش رماني تاريخي درباره سرداران ايراني است.

کد مطلب : ۹۴۷۰۵
http://www.ibna.ir/vdcenf8o.jh8e7i9bbj.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما