یک کتاب، توام با تفسیر انجیل از «مارتین لوتر» که مربوط به دوران رنسانس است، پس از 400 سال به کتابخانه دوشس «آنا آمالیا» در «وایمار» بازگردانده شد./
بازگشت کتابی مربوط به دوران رنسانس به کتابخانه «آنا آمالیا»
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به نقل از خبرگزاری آلمان، این کتابخانه باستانی این کتاب را که دهمین جلد مجوعه «ویتنبرگ» لوتر به شمار می رود، با صرف کمک های مالی اهدایی به این کتابخانه از یک حراجی خریداری کرد.

طبق اعلام بنیاد باستانی وایمار، این کتاب در قرن 16 میلادی به کتابخانه شاهی وایمار تعلق داشت و از طریق تقسیم ارث به مجموعه های دیگر رسید.

وجود یک آرم و دو اثر ثبت شده دوشس «صوفی» (1563 – 1590) در قسمت داخلی جلد کتاب ، تعلق این کتاب به خانواده پادشاهی وایمار را ثابت می کند. این کتاب که پوششی باشکوه نیز دارد، دربرگیرنده شرح «مارتین لوتر» برای تفسیر کتاب انجیل عهد عتیق و نیز تصویری از این اصلاحگر کلیساهاست و توسط «هانس و لوکاس وایشنر» ، دو تن از مشهورترین ترین صحافان اواخر رنسانس صحافی شده است. 

پس از حریق ویران گر سال 2004 کتابخانه «آنا آمالیا» ، این کتاب به عنوان جایگزین کتاب های تاریخی خریداری و به موجودی این کتابخانه افزوده شده است. 

از 9 آوریل 2011 (20 فروردین 1390) این کتاب در نمایشگاه «سفری به دنیای کتاب ها – چاپ های کتابخانه دوشس آنا آمالیا از هفت قرن» در سالن «رنسانس» این کتابخانه در معرض بازدید عموم قرار می گیرد.


کد مطلب : ۸۷۸۷۵
http://www.ibna.ir/vdcenv8v.jh8ffi9bbj.html
گزارشگر :
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما