علي سعيدي از تاليف كتاب «چكيده مقالات برگزيده فصلنامه تعليم و تربيت با تاكيد بر پيشنهادهاي عملي» خبر داد و گفت: در اين كتاب به ارايه 180 مقاله برگزيده فصلنامه با محور تعليم‌ و تربيت مطلوب دانش‌آموزان پرداخته‌ام.\
تصوير كتاب
تصوير كتاب
مولف كتاب «چكيده مقالات برگزيده فصلنامه تعليم و تربيت با تاكيد بر پيشنهادهاي عملي» در گفت‌وگو با خبرگزاري كتاب ايران(ايبنا)، افزود: امروزه در بحث و بررسي علل عدم كاربرد يافته‌هاي پژوهشي، به موانع متعددي برخورد مي‌كنيم كه موانع مربوط به نحوه عرضه نتايج پژوهشي و اطلاع‌رساني به مخاطبان، از جمله اين موانع‌اند. همچنين ممكن است يافته‌هاي تحقيقاتي به موقع در دسترس افراد قرار نگيرند و اگر هم اين نتايج در مجلات تعليم ‌و تربيت منتشر شوند، ممكن است مجريان، اين مجلات علمي را مطالعه نكنند، لذا تهيه چكيده يا خلاصه مقالات، از توصيه‌هاي مهم، براي ايجاد نظم اطلاع رساني است كه پژوهشگاه مطالعات وزارت آموزش و پرورش به اين موضوع اهتمام خاصي نشان داد و منجر به تاليف و انتشار اين كتاب شد.

سعيدي تصريح كرد: در كتاب «چكيده مقالات برگزيده فصلنامه تعليم و تربيت با تاكيد بر پيشنهادهاي عملي» حدود 180 مقاله برگزيده درج شده است كه در ابتداي هر مقاله، عنوان مقاله، نام مولف، نشاني ماخذ و مخاطبان مقاله مشخص شده است. همچنين سه قسمت ديگر با عناوين «مساله مورد توجه در مقاله»، «چكيده مقاله» و «پيشنهاد‌هاي عملي» در ابتداي تمامي مقالات به چشم مي‌خورند.

مدير داخلي فصلنامه تعليم و تربيت افزود: اين كتاب از شانزده بخش اصلي تشكيل كه در هر بخش از آن چندين مقاله ارايه شده است.

نويسنده كتاب «چكيده مقالات برگزيده فصلنامه تعليم و تربيت با تاكيد بر پيشنهادهاي عملي» در پايان خاطرنشان كرد: «آموزش و پرورش تطبيقي»، «ارزشيابي آموزشي»، «اقتصاد آموزش و پرورش»، «برنامه‌ريزي درسي»، «تربيت ديني و اخلاقي»، «تحقيقات آموزشي»، «جامعه‌شناسي آموزش و پرورش»، «خانواده»، «راهنمايي و مشاوره»، «روان‌شناسي تربيتي»، «فلسفه آموزش و پرورش»، «فني ـ حرفه‌اي»، «مديريت و برنامه‌ريزي آموزشي»، «معلم و معلمي»، «ورزش» و «ياددهي و يادگيري» عناوين شانزده بخش اصلي كتاب را تشكيل مي‌دهند.

چاپ نخست كتاب «چكيده مقالات برگزيده فصلنامه تعليم و تربيت با تاكيد بر پيشنهادهاي عملي» اثر علي سعيدي در شمارگان 2000 نسخه، 400 صفحه و بهاي 30 هزار ريال از سوي انتشارات پژوهشگاه مطالعات وزارت آموزش و پرورش راهي بازار نشر شد.
کد مطلب : ۸۲۲۵۹
http://www.ibna.ir/vdcf10dc.w6d0tagiiw.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما