دفتر شعر جوان، دوره جدید «مثنوی‌خوانی» را با حضور ایرج شهبازی، استاد دانشگاه تهران و عضو موسسه دهخدا یک‌شنبه هر هفته برگزار می‌کند.\
نشست‌های «مثنوی‌خوانی» در دفتر شعر جوان
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، دفتر شعر جوان در کنار مجموعه دوره‌های آموزشی خود، دوره جدید «مثنوی‌خوانی» را با حضور ایرج شهبازی، استاد دانشگاه تهران و عضو موسسه دهخدا در روزهای یک‌شنبه هر هفته برگزار می‌کند.

«مثنوی معنوی» سروده مولانا جلال‌الدین محمد بلخی است این کتاب از 26 هزار بیت در قالب مثنوی و 6 دفتر تشکیل شده و یکی از برترین کتاب‌های ادبیات عرفانی کهن فارسی و حکمت ایرانی پس از اسلام است.

در این کتاب 424 داستان پی‌درپی به شیوه تمثیل، داستان سختی‌های انسان در راه رسیدن به خدا را بیان می‌کند. بیت نخست دفتر اول «مثنوی معنوی» به نی‌نامه شهرت دارد و چکیده‌ای از مفهوم 6 دفتر است. مولوی در این کتاب مجموعه‌ای از اندیشه‌های فرهنگ ایرانی-اسلامی را گرد آورده ‌است.

علاقمندان به شرکت در نشست‌های «مثنوی‌خوانی» می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر و ثبت‌نام به دفتر شعر جوان، واقع در خیابان شریعتی، خیابان شهید کلاهدوز، نبش خیابان نعمتی مراجعه کنند یا با شماره تلفن‌های 22617178 و 22617179 تماس بگیرند.
کد مطلب : ۸۱۱۷۶
http://www.ibna.ir/vdccesq4.2bqsm8laa2.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما