در جریان برگزاری پنجمین فستیوال زبان آلمانی در مرکز تئاتر گوته در شهر «باد لاوخ اشتات» در ایالت «زاخسن آنهالت» از تاریخ 10 سپتامبر (19 شهریور) متون نویسندگان بزرگ آلمانی خوانده می‌شوند./
تئاتر گوته
تئاتر گوته
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به نقل از خبرگزاری آلمان، «گوردون لندگربه»، «اکسل میلبرگ»، «سباستین کوخ» و دیگر بازیگران آلمانی در مرکز تئاتر گوته که روزگاری توسط شخص گوته بنا شده است، حاضر می‌شوند و به خواندن آثاری از گوته، راینر ماریا ریلکه، ژوزف فون آیشندورف، بوتو اشتراوس و بوریس فرایهر می‌پردازند.

با برگزاری این فستیوال که مدیریت هنری آن را «ادا موسر» بر عهده دارد، غنا، تنوع و زیبایی زبان آلمانی مورد توجه قرار می گیرد. 

مرکز تئاتر گوته در سال 1802 بر اساس طرحی از «یوهان ولفگانگ فون گوته» شاعر و نویسنده بزرگ آلمانی احداث شد. این مرکز که نزدیک شهر «هاله» واقع شده، نشاندهنده جامعه با فرهنگ آن عصر است. چشمه آب معدنی تاریخی و تاتر گوته با تکنیک سکوهای چوبین خود تا امروز بکر و بدیع باقی مانده است. 

برای تاریخ 10 سپتامبر (19 شهریور) بازیگران دیگری چون «پائولینه کنوف» ، «ارنست ژاکوبی» و «هانس استرر» نیز حضور خواهند داشت. این شش بازیگر گزیده‌ای از یک نمایشنامه را بر صحنه اجرا می‌کنند. آن‌ها نه فقط سراغ آثاری از گوته می‌روند، بلکه به نمایشنامه‌ای از شیلر با عنوان «دسیسه و عشق» نیز خواهد پرداخت.
کد مطلب : ۷۸۱۷۲
http://www.ibna.ir/vdcewz8f.jh8vfi9bbj.html
گزارشگر :
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما