سومین مجموعه شعر مجید باریکانی با عنوان «یک تن تاریک» در هشت فصل و در قالب 59 قطعه شعر کوتاه سروده شده است. این مجموعه شعر سپید توسط انتشارات آوای‌کلار منتشر و راهی بازار نشر شده است./
تصویر روی جلد «یک تن تاریک»
تصویر روی جلد «یک تن تاریک»

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، فصل نخست مجموعه شعر «یک تن تاریک» با عنوان «نقل قول» دربرگیرنده 17 قطعه شعر است.

در فصل دوم این کتاب که «به صورت مردن» نام دارد 6 قطعه شعر درباره موضوع مرگ گنجانده شده است. «بی‌راه» و «جنایت باران» عنوان‌های فصل سوم و چهارم این دفتر شعرند که هر یک 4 قطعه شعر را در خود جای داده‌اند.

«زخم زبان» عنوان فصل پنجم این مجموعه و دربرگیرنده 10 قطعه شعر است. همچنین 6 قطعه شعر دیگر در فصل ششم با عنوان «پنجه در جهان» گنجانده شده است. «از زمستان تا همسایه»، فصل هفتم این دفتر شعر نیز 12 قطعه شعر و «ماه با کلاه سوخته» فصل آخر این مجموعه 6 قطعه شعر را شامل می‌شوند.

مضامین این شعرها موضوعات عاطفی و اجتماعی اند. البته گاه مضمون برخی از این شعرها یادآور اندیشه‌های پرداخته شده توسط دیگر شاعران معاصر یا کلاسیک است.

در نخستین قطعه فصل «بی‌راه» می‌خوانیم؛
«دستم
شعرم را نمی‌نویسد
دهانم
شعرم را نمی‌خواند
گوشم
شعرم را نمی‌شنود
کسی که شاعر شد
به درد خودش هم نمی‌خورد.»

همچنین در قطعه‌ای از فصل پنجم می‌خوانیم؛
«باید
دهانش را طلا گرفت
آن‌که دروغ نمی‌‌گوید
از حقیقت
بی‌خبر است.»

مجید باریکانی متولد سال 1354 است. پیش‌تر، از این شاعر مجموعه شعرهای «پا به پای هیچ»(نشر روزگار/1378) و «تنها برای هیچ‌کس»(نشر نگیما/1381) منتشر شده است.

مجموعه شعر «یک تن تاریک» سروده مجید باریکانی در شمارگان 1100 نسخه و قیمت 1600 تومان توسط انتشارات آوای‌کلار منتشر و راهی بازار نشر شده است.

کد مطلب : ۷۷۵۴۶
http://www.ibna.ir/vdciqway.t1ay52bcct.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

feedback
Iran, Islamic Republic of
علیرضارضایی(سورنا)
سلام مجیدجان علیرضا هستم, کجایی رفیق خوبم ای,قدیمی ای شراب ناب کهنه کجایی!!!؟؟