دفتر رباعی‌های دهرویه

«انقلاب یک نفره» منتشر شد

پنجمین مجموعه شعر علیرضا دهرویه با عنوان «انقلاب یک نفره» به تازگی توسط نشر هزاره ققنوس منتشر شد. این دفتر شعر دربرگیرنده 63 قطعه رباعی و دوبیتی است._
تصویر روی جلد «انقلاب یک نفره»
تصویر روی جلد «انقلاب یک نفره»

دهرویه در گفت‌و‌گو با خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) درباره مجموعه شعر تازه منتشر شده‌اش گفت: حدود 15 قطعه شعر این مجموعه درباره امام زمان(عج) است. البته یک نگاه انتقادی در تمامی آثار من دیده می‌شود. در این‌جا نیز با چنین نگاهی قصد داشتم تلنگری بزنم به انسان‌هایی که ادعای انتظار را دارند اما در زندگی روزمره خود غرق هستند.

وی ادامه داد: بقیه رباعی‌ها و دوبیتی‌های این دفتر پیرامون موضوعات مختلفی همچون مضامین اجتماعی، عاشورایی، تفکرات فلسفی و نگاهی به اسطوره‌های دینی است. در انتهای کتاب نیز چند دوبیتی با مضامین عاطفی گنجانده‌ام.

پیش‌تر رضا حاجی‌آبادی، مدیر مسوول انتشارات هزاره ققنوس نیز این مجموعه شعر را دربرگیرنده رباعی‌هایی معرفی کرده بود که نگاهی تازه به فلسفه ظهور و انتظار را دنبال می‌کنند.

علیرضا دهرویه متولد 1350 است. تاکنون چهار مجموعه شعر از این شاعر با عنوان‌های «شب نیست من تاریكم»، «آسمان می‌زند زیر آواز»، «شعری كه سنگ در كلماتش فرو شده» و «شغل جدید ابلیس» منتشر شده است.

این شاعر همچنین یک مجموعه غزل با عنوان «پس تو کجای غزلی تا بنویسم برگرد» را که دربرگیرنده 50 قطعه غزل اجتماعی است آماده انتشار دارد.

کد مطلب : ۷۶۲۸۲
http://www.ibna.ir/vdceww8f.jh8pvi9bbj.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما