با حضور عبدالله کوثری در سرای اهل قلم

«ریشه‌های رومانتیسم» آیزایا برلین نقد می‌شود

«ریشه‌های رمانتیسم»، اثر آیزایا برلین، اندیشمند انگلیسی عصر یک‌شنبه در سرای دایمی اهل قلم نقد می‌شود. در این نشست عبدالله کوثری، مترجم این کتاب نیز حضور خواهد داشت.\
عبدالله کوثری
عبدالله کوثری

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، علاوه بر کوثری، رضا نجفی، مترجم و مدرس مکاتب ادبی و احسان عباسلو، منتقد نیز حضور خواهند داشت.

«ریشه‌های رومانتیسم» در سال ۱۳۸۵ با ترجمه کوثری توسط انتشارات ماهی منتشر شده است. این کتاب پارسال نیز تجدید چاپ شد.

جلسه نقد «ریشه‌های رومانتیسم» از ساعت ۱۷ یکشنبه ۳۰ خرداد به مدت دو ساعت در سرای دایمی اهل قلم به نشانی خیابان فلسطین جنوبی، کوچه خواجه نصیر، شماره دو نقد و بررسی خواهد شد و شرکت در این نشست برای عموم آزاد است.

آیزایا برلین (۶ ژوئن ۱۹۰۹ – ۵ نوامبر ۱۹۹۷) فیلسوف سیاسی، اندیشه‌نگار، نظریه‌پرداز سیاسی، استاد دانشگاه و جستارنویسی بریتانیایی بود. آوازه‌اش در بیشتر عمر مرهون دفاع از لیبرالیسم، گفتگوهای مهم و درخشان، حمله به تحجر، تعصب و تندروی سیاسی و نوشته‌های قابل فهم در زمینه‌ی تاریخ اندیشه‌هاست.

برلین دوبار به ایران سفر کرده است. نخست در سال ۱۹۶۰ میلادی در بازگشت از هندوستان چند روزی در تهران بوده است و بار دوم در ۱۹۷۷ میلادی برای افتتاح بنای مدرسه باستان‌شناسی در تهران از سوی آکادمی انگلستان. او همراه همسرش به شیراز و اصفهان هم سفر کرده است و نسبت به عظمت و زیبایی بناهای تاریخی ایران اظهار شگفتی کرده است.

کد مطلب : ۷۲۹۶۵
http://www.ibna.ir/vdciw3ay.t1arq2bcct.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما