نخستین مجموعه شعر لیلا کردبچه با عنوان «صدایم را از پرنده‌های مرده پس بگیر» در نشست چهارشنبه(12 خرداد) کارگاه شعر فرهنگسرای آفتاب با حضور شاعر، منتقدان و علاقه‌مندان حوزه شعر نقد و بررسی می‌شود.\
لیلا کردبچه
لیلا کردبچه

کردبچه در گفت‌و‌گو با خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) درباره نام منتقدان این نشست گفت: علیرضا عباسی، سینا علیمحمدی و پژمان قانون به عنوان منتقد در این نشست حضور دارند و به بررسی سروده‌های مجموعه شعر «صدایم را از پرنده‌ها مرده پس بگیر» می‌پردازند.

وی پیش‌تر در گفت‌و‌گویی با «ایبنا» این دفتر شعر را دربرگیرنده 50 قطعه شعر سپید سروده شده طی سال‌های 1386 و 1387 معرفی کرده و در توضیح موضوع سروده‌هایش گفته بود: شعرهای مادرانه، عاشقانه، اجتماعی و شعرهای زنانه، البته نه شعرهای فمنیستی بلکه سروده‌هایی که به اوضاع و احوال زنان می‌پردازند، موضوع سروده‌های این مجموعه را تشکیل می‌دهند.

آغاز فعالیت کربچه از سال 1380 در حوزه غزل است. اما شروع فعالیت جدی او از سال 1386 و در قالب سپید بود.

وی استقبال از نخستین مجموعه شعرش را خوب ارزیابی کرد و اظهار داشت: با توجه به این‌که در جلسات شعر کمتر حاضر می‌شوم و معرفی چندانی از سروده‌هایم پیش از انتشار آن‌ها ارائه نکرده بودم اما استقبال خوانندگان شعر تاکنون از این مجموعه خوب بوده است.

این شاعر نگاه انتقادی منتقدان حاضر در نشست نقد و بررسی مجموعه شعرش را برای مجموعه‌های بعدی موثر خواند و گفت: ترجیح می‌دهم در نشست چهارشنبه(12 خرداد) به دور از فضای تعارف انتقادهای جدی منتقدان و علاقه‌مندان حوزه شعر را بشنوم تا با نقص‌هایی که در این مجموعه وجود دارد به خوبی آشنا شوم.

لیلا کردبچه فارغ‌التحصیل کارشناسی ارشد رشته زبان و ادبیات فارسی و دانشجوی دوره دکترا در رشته «ادبیات معاصر» دانشگاه اصفهان است. او علاوه بر شعر دستی بر نقد و تحلیل تاریخ ادبیات نیز دارد.

مجموعه شعر «صدایم را از پرنده‌های مرده پس بگیر» شامل 50 قطعه شعر سپید در 120 صفحه توسط انتشارات دفتر شعر جوان منتشر و در نمایشگاه کتاب امسال ارائه شد.

مجموعه شعر «صدایم را از پرنده‌های مرده پس بگیر» در نشست چهارشنبه(12 خرداد) از ساعت 16 و 30 در فرهنگسرای آفتاب واقع در خیابان شریعتی، روبروی خیابان دولت، کوچه امام‌زاده برگزار می‌شود.

کد مطلب : ۷۱۳۲۹
http://www.ibna.ir/vdcb9fbz.rhb85piuur.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما