رمان تازه مرتضي كربلايي‌لو مي‌آيد

«نوشيدن مه در باغ نارنج» در راه انتشار

«نوشيدن مه در باغ نارنج» كتاب داستان ديگري از مرتضي كربلايي‌لو است كه به گفته او عرصه نگاهي تازه‌تر به مفاهيم عرفاني است. اين كتاب تا قبل از سال جديد از سوي نشر «افراز» به بازار كتاب مي‌آيد.\
مرتضي كربلايي‌لو
مرتضي كربلايي‌لو
به گزارش خبرگزاري كتاب ايران(ايبنا)، كربلايي‌لو درباره اين كتاب توضيح داد: ماجراي اين كتاب در طول يك شبانه روز اتفاق مي افتد كه من آن را بهانه‌اي براي بيان برخي مفاهيم عرفاني قرار دادم.

وي افزود: در اين كتاب به موضوع «نفس كلي» در عرفان پرداخته شده كه با آثار پيشينم متفاوت است و بيشتر به سمت توصيف و ديالوگ هاي تحليلي و مفصل رفته‌ام.

نويسنده «زني با چكمه ساق بلند سبز» در پاسخ به سوالي مبني بر علل علاقمندي‌اش به بيان مفاهيم عرفان اسلامي در قالب داستان توضيح داد: ادبيات عرفاني ما داراي آثاري ماندگار در حوزه شعر است و تنها برخي از عارفان ايراني مانند سهروردي، حكايت‌هاي تمثيلي دارند. به عنوان مثال ما يك صوفي داستان‌نويس نداشتيم و من فكر مي كنم به اين دليل به بيان اين مضامين در داستان احساس نياز كردم.

به گفته كربلايي‌لو زبان بكار رفته در اين داستان روان است و به گونه‌اي با مخاطب امروز مدارا مي‌كند.

آخرين اثر داستاني كربلايي‌لو مجموعه داستان «روباه و لحظه‌هاي عربي» بود كه چندي پيش از سوي نشر افراز منتشر شد. مجموعه داستان «مفيد آقا»ي كربلايي‌لو نيز چاپ سوم خود را در اين انتشاراتي پشت سر گذاشته است. 

مرتضي كربلايي‌لو متولد 1356 و كارشناسي ارشد رشته فلسفه است.
 
كربلايي‌لو در سال 1382 اولين مجموعه داستانش، با عنوان «من مجردم، خانم» را منتشر كرد و توانست جايزه كتاب سال جمهوري اسلامي ايران را دريافت كند.

از اين نويسنده مجموعه داستان «زنی با چکمه ساق بلند سبز» نيز در نخستین دوره جایزه ادبی «روزی روزگاری» به عنوان اثر برگزیده انتخاب شد.

«خیالات» رمان دیگر كربلايي‌لو در سال 1383 به بازار آمد.
کد مطلب : ۶۲۷۳۹
http://www.ibna.ir/vdcgyu93.ak9xw4prra.html
گزارشگر :
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما