با حضور نمايندگاني از ايران

نمايشگاه کتاب گوتنبرگ سوئد برگزار شد

بیست و پنجمین دوره نمايشگاه کتاب گوتنبرگ با برپایی بیش از 850 غرفه از 30 کشور از جمله نمایندگی فرهنگی ايران و انتشارات بین‌المللی الهدی دوم مهرماه آغاز به‌كار كرد. اين نمايشگاه يك هفته ادامه خواهد داشت.\
تصوير تزييني است
تصوير تزييني است
به گزارش خبرگزاري كتاب ايران(ايبنا) به نقل از اداره كل روابط عمومي و اطلاع‌رساني سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي، نمایشگاه بین‌المللی کتاب گوتنبرگ از مهمترین رویدادهای فرهنگی شمال اروپا و به‌ویژه حوزه کشورهای اسکاندیناوی است كه از سال 1985 در هفته آخر سپتامبر با حضور ناشران، نویسندگان و فرهنگ دوستان از سراسر جهان در شهر گوتنبرگ سوئد برگزار می‌شود. 

در اين دوره از برگزاري نمايشگاه، حضور ایرانیان مقیم سوئد، ایرانشناسان و دوستداران فرهنگ و ادب ایران از کشورهای مختلف در غرفه ایران بسیار چشمگیر است.

علاوه بر غرفه‌های کتاب، برگزاری سمینارها و کنفرانس‌های فرهنگی ـ ادبی، اعطای جوایز ادبی و تالارهای بحث و گفت‌وگو، از جمله برنامه‌های جنبی نمایشگاه گوتنبرگ‌ به شمار مي‌روند. 

برگزاری 442 کنفرانس و بیش از 800 سخنرانی فرهنگی، علمی و سیاسی از جمله برنامه‌های نمایشگاه امسال به حساب مي‌آيند. 

اين نمایشگاه هرسال با یک موضوع که اغلب معرفی فرهنگ و ادب یک کشور است، برگزار می‌شود. امسال معرفی کشور اسپانیا موضوع این نمایشگاه است. 

بیست و پنجمین دوره نماشگاه کتاب گوتنبرگ هر سال مهمانانی از سراسر دنیا دارد که از جمله آنها می‌توان به برندگان جایزه نوبل و وزرای فرهنگ کشورهای مختلف و همچنین نویسندگان برتر جهان در موضوعات گوناگون اشاره کرد. 

این نمایشگاه به دلیل برگزاری در شهر گوتنبرگ که به عنوان «پایتخت فرهنگی اسکاندیناوی» معروف است و نزدیکی آن به کشورهای آلمان و نروژ، با استقبال گسترده‌ای از سوی علاقه‌مندان کتاب از کشورهای مختلف مواجه می‌شود و از نظر کارشناسان، محل مناسبي برای معرفی فرهنگ کشورها به یکدیگر است.
کد مطلب : ۵۰۵۷۵
http://www.ibna.ir/vdcbssbs.rhbgzpiuur.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما