نمایشگاه بزرگ قرآن کریم همراه با دستاوردهاي قرآني هنرمندان ايراني، همزمان با آخرين هفته از ماه مبارك رمضان تحت عنوان «هفته قرآني آذربايجان» توسط رايزني فرهنگي جمهوري اسلامي ايران در باكو آغاز به‌كار كرد.\
تصوير تزييني است
تصوير تزييني است
به گزارش خبرگزاري كتاب ايران(ايبنا) به نقل از اداره كل روابط عمومي و اطلاع‌رساني سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي، ابراهیم نوری، رايزن فرهنگي جمهوري اسلامي ايران، در اين باره گفت: نمایشگاه بزرگ قرآن کریم امروز (سه شنبه) با بهره‌گيري از توانمندي‌ها و ظرفيت‌هاي مراكز قرآني داخل كشور و رايزني فرهنگي کشورمان در خانه فرهنگ شهریار آغاز شد. 
 
وي برگزاری نمایشگاه کتاب، نرم‌افزار، فیلم‌، آثار هنری و تابلوهای قرآنی و برپايي محفل انس با قرآن کریم با حضور قاریان و حافظان برجسته قرآني کشورمان و جمهوری آذربایجان را از جمله برنامه‌های مراسم افتتاحیه این نمایشگاه خواند.

رايزن فرهنگي جمهوري اسلامي ايران، محورهاي مهم فعاليت‌هاي قرآني اين رايزني در آذربايجان را برگزاري كلاس‌هاي آموزشي قرآن كريم، مسابقات علوم قرآني در مدارس باكو، چاپ كتاب‌ها و مجلات قرآني، ارتباط با حافظان، قاريان، هنرمندان، پ‍ژوهشگران و استادان قرآني جمهوري آذربايجان و تبادل هيات‌هاي قرآني بين دو كشور برشمرد. 

نوری همچنين از برگزاری دوره دانش‌افزایی قرآن کریم برای مربیان و استادان قرآنی، کلاس آموزش قرآن کریم در کتابخانه مرکزی جوانان باکو با همکاری مسولان این کتابخانه و آموزش قرآن کریم در رایزنی فرهنگی به عنوان محورهای مهم آموزش قرآن كريم نام برد. 

وی اعزام قاری ممتاز جمهوری آذربایجان برای حضور و شرکت در بیست و ششمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن کریم به جمهوری اسلامی ایران و اعزام هنرمند منبت‌کار و خوش‌نویس قرآنی جمهوری آذربایجان براي ارايه آثارش در نمایشگاه بین‌المللی قرآن و همچنين اعزام گروه تواشیح و هنرمندان قرآنی برای شرکت و حضور در نمایشگاه قرآن کریم در باکو از کشورمان را از فعاليت‌هاي ارتباط با فعالان قرآني دو كشور عنوان كرد.

نوری تصريح كرد: برگزاری مسابقه آشنایی با قرآن کریم با چاپ کتابی با همین عنوان و مسابقه «دست‌های کوچک دعا» در بیش از 30 مدرسه باکو و سومقایت در سال جاری با همکاری این رایزنی و مرکز پرورشی مدارس شهر باکو و سومقایت از فعالیت ‌های مرتبط با قرآن در سطح مدارس جمهوری آذربایجان‌اند. قرار است در آینده این مسابقه با عنوان آشنایی با زندگی امام رضا(ع) برگزار شود. 

وي در پایان فعالیت‌های قرآنی را یکی از ارکان فعالیت‌های رایزنی فرهنگی توصیف کرد و گفت: تداوم این فعالیت‌ها مستلزم پشتیبانی و حمایت مراکز قرآنی داخل کشور و بهره‌گیری از توانمندی‌ها و ظرفیت‌های آنهاست.
کد مطلب : ۴۹۸۷۷
http://www.ibna.ir/vdcefv8e.jh8ofi9bbj.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما