کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

براي حضور در مسابقات بين المللي قرآن كريم

قاریان و حافظان زيمبابوه به تهران آمدند

27 تير 1388 ساعت 18:00

دو نفر از قاریان و حافظان قرآن اهل كشور زيمبابوه به همت وابستگي فرهنگي سفارت جمهوری اسلامی ایران و دعوت سازمان حج اوقاف و امور خیریه براي شركت در بیست و ششمین دوره مسابقات قرآنی به ايران سفر كردند./


به گزارش خبرگزاري كتاب ايران(ايبنا) به نقل از اداره كل روابط عمومي و اطلاع‌رساني سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي، «صوفيانی»، قاري قرآن كه دارای تحصیلات کامل علوم عربی از کشور مصر است و داوری مسابقات قرآنی را نیز برعهده دارد و «ابوظبی عسلي» در رشته حفظ کل قرآن از کشور زیمبابوه، در مسابقات تهران حضور مي‌يابند.

اين دو قاري و حافظ قرآن كريم پس از شرکت در یک دوره مسابقات سراسری قرائت و حفظ قرآن کریم از سوی کالج اسلامی حضرت زهرا(س) از ميان بیش از سی داوطلب و با قضاوت داوران قرآنی برگزیده شده‌اند. 
 
تنها يك درصد از مردمان کشور زیمبابوه با سیزده میلیون جمعیت مسلمانند و اکثر جمعیت اين كشور را مسیحیان کاتولیک تشکیل می‌دهند. 

بیست و ششمین دوره مسابقات بین‌المللی حفظ و قرائت قرآن کریم از سوی سازمان اوقاف وامور خیریه جمهوری اسلامی ایران 29 تیرماه مصادف با مبعث حضرت رسول اکرم(ص) با حضور قاریان و حافظان منتخب جهان آغاز می‌شود.


کد مطلب: 45321

آدرس مطلب :
http://www.ibna.ir/fa/naghli/45321/قاریان-حافظان-زيمبابوه-تهران-آمدند

ایبنا
  http://www.ibna.ir