کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

چاوز دوباره کتاب ضدسرمایه‌داری به اوباما مي‌دهد

10 خرداد 1388 ساعت 13:24

هوگو چاوز، رئیس جمهور ونزوئلا قصد دارد برای دومین بار در طول دو ماه گذشته، کتابی ضدسرمایه‌داری به رئیس جمهور آمریکا هدیه دهد.\


به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به نقل از «یونایتد پرس اینترنشنال» ، هوگو چاوز، رئیس جمهور ونزوئلا در یک برنامه تلویزیونی اعلام کرد قصد دارد تا کتاب «چه باید كرد» اثر ولادیمیر لنین، بنیانگذار رژیم سوسیالیستی اتحاد جماهیر شوروی را در ملاقات آتی خود با باراک اوباما در نشست کشورهای آمریکای لاتین به رئیس جمهور ایالات متحده اهدا کند.

«چه باید كرد» مقاله سیاسی لنین درباره نقش روشنفکران و پرولتاریا در انقلاب کمونیستی و تحقق آن است که در سال 1902 یعنی 15 سال پيش از پیروزی بلشویک‌ها در روسیه در سال 1917 و برانداختن رژیم تزاری روسيه نوشته شده است.

در نشست قبلی کشورهای امریکای لاتین در ترینیداد و توباگو، چاوز کتاب «رگ‌های باز آمریکای لاتین: پنج دهه غارت قاره» اثر «ادواردو گالینو» روزنامه‌نگار اروگوئه‌ای را به باراک اوباما هدیه داده بود.

همانگونه که فروش کتاب «رگ‌های باز آمریکای لاتین» پس از این اقدام چاوز با اقبال عمومی مواجه شد یک روز پس آنکه چاوز اعلام کرد قصد اهدای کتاب لنین به اوباما را دارد کتاب «چه باید كرد» نیز به رده دوم پرفروش‌ترین کتاب های پایگاه آمازون رسید.


کد مطلب: 41808

آدرس مطلب :
http://www.ibna.ir/fa/naghli/41808/چاوز-دوباره-کتاب-ضدسرمایه-داری-اوباما-مي-دهد

ایبنا
  http://www.ibna.ir