بررسی تئوریک روابط بین‌الملل در کتابی با عنوان «عقل سلیم و نظریه سیاست بین‌الملل» نوشته «جان سی گارند» به زودی از سوی انتشارات گام‌نو بر پیشخوان کتاب فروشی‌ها قرار خواهد گرفت.\
جان سی گارند
جان سی گارند
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، این اثر تئوریک با بررسی چارچوب‌های کلی تئوری‌های سیاست بین‌الملل، به تشريح نظریه‌های موجود در این حوزه می‌پردازد.

علیرضا رجایی، مدیر انتشارات گام‌نو در گفت‌وگو با «ایبنا» درباره این کتاب گفت: این اثر با دارا بودن دستمایه‌های فلسفی از دیدگاه مکتب انگلیس که دارای نگاهی تئوریک به نظریه‌هاست، روابط بین‌الملل را بررسی مي‌كند.

وی با اشاره به این که این اثر جزء آثار مطرح درباره روابط بین‌الملل در مکتب انگلیس است، گفت: «جان سی گارند» نویسنده این کتاب با قرار دادن معیار ارزیابی نظریه‌ها بر مبنای عقل سلیم و متعارف، به بررسی چارچوب‌های کلی تئوری‌های بین‌الملل و نظریه‌های مبتنی بر واقعیت‌های عینی در این حوزه پرداخته است و در این راستا نگاهی به تئوری‌های «هنجاری»، «کل‌گرا» و «جزءگرا» و دیگر نظریه‌ها دارد.

این نوشتار دارای شش فصل با عناوین «نظریه کلاسیک و نظریه علمی»، «نظریه‌های کلی و جزئی»، «نظریه و عمل»، «نظریه هنجاری»، «واقعیات، ارزش‌ها و مفاهیم» و «آموزش دانشگاهی سیاست بین‌الملل» است.

کتاب «عقل سلیم و نظریه سیاست بین‌الملل» ترجمه نورمحمد نوروزی در شمارگان 1000 نسخه، 223 صفحه و بهای 37000 ريال فروردین 1388 وارد بازار نشر می‌شود.
کد مطلب : ۳۶۲۳۲
http://www.ibna.ir/vdcf00dm.w6dvmagiiw.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما