بررسي محتوايي برخي از آيات قرآن كريم در كتابي با عنوان «يكصد موضوع از قرآن كريم» نوشته عليرضا زكي‌زاده‌رناني از سوي انتشارات پرتو خورشيد منتشر شد.
تصوير روي جلد كتاب
تصوير روي جلد كتاب
به گزارش خبرگزاري كتاب ايران (ايبنا)، اين كتاب با هدف دستيابي به بخش‌هايي از گنجينه‌هاي بي‌نظير قرآن و تشكيل مباحث موضوعي آن، به تفسير و روشنگري درباره بعضي از آيات قرآن مي‌پردازد.

اثر حاضر در پنج بخش با عناوين نبوت و امامت، معاد، اخلاق، معنا و مصاديق مفاهيم، تنظيم شده است.
  
 از مباحث مطرح شده در اين كتاب مي‌توان به سيماي محبين در قرآن كريم، اولوالالباب در قرآن، معاد در قرآن، امامت در قرآن و نظر در آينه قرآن اشاره كرد.

كتاب حاضر به مبحث اخلاق توجه ويژه‌اي دارد و در بخشي از فصل «اخلاق» با ذكر نمونه‌هايي از آياتي كه درباره صبر و صابران است، به بيان تأكيد قرآن كريم بر اين نكته پرداخته است كه از جمله مي‌توان به ترجمه آيه 10 سوره مزمل «و در برابر آنچه (دشمنان) مي‌گويند شكيبا باش و به گونه‌اي شايسته از آنان دوري گزين» اشاره كرد.

نويسنده اين كتاب در تاليف اثر خود از كتاب‌هاي بحارالانوار، تفسير نور اثر حجت‌الاسلام والمسلمين محسن قرائتي، مجمع‌البيان في تفسيرالقرآن اثر فضل بن حسن طبرسي و برخي جزوه‌هاي تفسير قرآن ستاد تفسير قرآن كريم(مركز مديريت حوزه علميه قم) استفاده كرده است.

چاپ اول كتاب «يكصد موضوع از قرآن كريم» در شمارگان 2000 نسخه، 200 صفحه و بهاي 20000 ريال روانه بازار كتاب شده است.
کد مطلب : ۳۰۷۴۰
http://www.ibna.ir/vdcdz50s.yt0zo6a22y.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما