مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان کردستان گفت: همزمان با سراسر کشور طرح ملی کتابخانه‌گردی از امروز 16 اسفندماه به مدت سه روز در این استان اجرا می‌شود.
اجرای طرح کتابخانه‌گردی در کردستان
به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در کردستان، محمد مخدومی در جمع اصحاب رسانه کردستان در فضای مجازی اظهار کرد: به مناسبت فرارسیدن ۱۷ اسفندماه سالروز تأسیس نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور طرح ملی کتابخانه‌گردی به منظور آشنایی بیشتر مردم و مسئولان با فعالیت‌های این نهاد فرهنگی اجرا می‌شود.

وی با اشاره به اینکه طرح کتابخانه گردی از ۱۶ لغایت ۱۸ اسفندماه در کتابخانه‌های عمومی 4 شهرستان استان اجرا می‌شود، افزود: این طرح در کتابخانه‌های شاخص، تازه تأسیس و بازگشایی شده در شهرستان‌های آبی و زرد استان کردستان برگزار می‌شود.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان کردستان بیان کرد: بر این اساس طرح کتابخانه‌گردی در کتابخانه‌های عمومی نبی اکرم (ص) بانه، شهید ملامحمد امینی سقز، شهید مدرس قروه و شهید برهان عالی و ماموستا قانع روستای تنگیسر در شهرستان سنندج اجرا می‌شود.

مخدومی عنوان کرد: شرکت در طرح ملی کتابخانه گردی مزایایی از جمله اهدای عضویت رایگان به بازدیدکنندگان کتابخانه و بخشودگی جرایم دیرکرد کتاب به مدت یک هفته با شرط بازگرداندن اصل کتاب دارد.

وی همچنین به اجرای طرح پویش «کتابخانه من» اشاره کرد و گفت: این پویش در فضای مجازی و ویژه کتابداران است که تمامی کتابداران با ساخت کلیپ با موضوع معرفی کتابخانه محل خدمت خود می‌توانند در این پویش شرکت کرده و کلیپ کتابخانه خود را در سایت http://samakpl.ir بارگذاری کنند.

مخدومی اضافه کرد: اجرای طرح «درخت یاری» در این هفته نیز از برنامه‌های نهاد کتابخانه‌های عمومی است که در آن با همکاری و همیاری کتابداران در فضای سبز کتابخانه‌های عمومی درخت کاشته می‌شود.

استان کردستان در حال حاضر دارای 82 باب کتابخانه عمومی فعال است که از این تعداد 52 باب نهادی و بقیه مشارکتی است و بالغ بر 40 هزار عضو از خدمات این نهاد فرهنگی استفاده می‌کنند.
کد مطلب : ۳۰۳۸۱۲
http://www.ibna.ir/vdcezx8xwjh87vi.b9bj.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

تقدیر از مروجان کتابخوانی
نمایشگاه مجازی کتاب