رئیس ستاد کل نیروهای مسلح در پیامی به جشنواره داستان کوتاه دفاع مقدس و مقاومت، رشد روزافزون در حوزه ادبیات، خصوصاً داستان و داستان‌نویسی دفاع مقدس و مقاومت و تحقق نهضت صد برابری مدنظر رهبر معظم انقلاب اسلامی را مستلزم ایجاد ظرفیت‌های آموزشی و تخصصی مناسب به ویژه برای نویسندگان جوان دانست.
لزوم ایجاد ظرفیت‌های آموزشی و تخصصی مناسب برای نویسندگان جوان
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، سرلشکر محمد باقری، رئیس ستاد کل نیروهای مسلح در پیامی به جشنواره داستان کوتاه دفاع مقدس و مقاومت (یوسف) با تأکید برنامه‌ریزی دقیق و ایجاد ظرفیت‌های آموزشی و تخصصی مناسب برای نویسندگان جوان، گفت: جای بسی خوشوقتی است که بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس به عنوان نهاد متولی در سیاستگذاری برای پاسداشت ارزش‌های فرهنگی و معنوی دفاع مقدس و مقاومت با برگزاری جایزه ادبی یوسف نسبت به شناسایی علاقه‌مندان و استعدادهای برتر در حوزه داستان‌نویسی دفاع مقدس اقدام کرده است.
 
متن این پیام به شرح زیر است:
رشد و پویایی یک فرهنگ و تمدن، مرهون عواملی است که بی تردید یکی از مهم ترین آنها ادبیات و به‌خصوص ادبیات داستانی است. ادبیات داستانی ابزاری مناسب برای انتقال تجارب است که با آن می‌توان به موضوعات انتزاعی عینیت بخشید و از نمادها، استعاره‌ها و تمثیل‌های فراوان آن برای تحکیم آموزه‌های مختلف بهره جست. ساختار و درون‌مایه موجود در ادبیات داستانی می‌تواند ادراکی عمیق را در مخاطب ایجاد کند که همراه با کششی عاطفی نسبت به تثبیت آموخته‌ها و از جمله آموزه‌های دینی، انقلابی و مذهبی مؤثر واقع شود. از این رو نباید از نقش اثرگذار داستان در انتقال مفاهیم ارزشی مانند ایثار، مقاومت و شهادت غافل ماند و آن را نادیده گرفت. در همین راستا جای بسی خوشوقتی است که بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس به عنوان نهاد متولی در سیاستگذاری برای پاسداشت ارزش‌های فرهنگی و معنوی دفاع مقدس و مقاومت با برگزاری جایزه ادبی یوسف نسبت به شناسایی علاقه‌مندان و استعدادهای برتر در حوزه داستان‌نویسی دفاع مقدس و موضوعات مشابه اقدام و آثار برگزیده را جهت استفاده عموم جامعه عرضه می‌دارد.
 
امید است که با برنامه‌ریزی دقیق و ایجاد ظرفیت‌های آموزشی و تخصصی مناسب به ویژه برای نویسندگان جوان، شاهد رشد روزافزون کمی و کیفی در حوزه ادبیات، خصوصاً داستان و داستان‌نویسی دفاع مقدس و مقاومت و تحقق نهضت صد برابری مدنظر رهبر معظم انقلاب حضرت امام خامنه‌ای (مدظله العالی) باشیم.
 
اینجانب ضمن تشکر از دست‌اندرکاران نهمین جایزه ادبی یوسف و نیز تبریک به برگزیدگان این جشنواره، کسب توفیقات روزافزون ایشان را از درگاه خداوند متعال مسئلت می‌نمایم.
کد مطلب : ۳۰۳۷۳۶
http://www.ibna.ir/vdcjttetmuqeyaz.fsfu.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

سالروز درگذشت سیدهادی خسروشاهی
قاب انقلاب