?> ?> زمستانه کتاب مشوق خوبی برای اهل کتاب و کتابخوانی است | ایبنا
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد؛

زمستانه کتاب مشوق خوبی برای اهل کتاب و کتابخوانی است

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت: اینکه در ایام کرونا مردم می‌توانند در زمستانه کتاب با ۲۵ درصد تخفیف کتاب خریداری کنند مشوق خوبی برای اهل کتاب و کتابخوانی است به‌ویژه به تنوع موضوعی و پراکندگی جغرافیایی این اقدام حرکت خوبی است.
زمستانه کتاب مشوق خوبی برای اهل کتاب و کتابخوانی است
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران‌(ایبنا)، حجت‌الاسلام حسین میرزایی، عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در گفت‌و‌گو با روابط عمومی خانه کتاب و ادبیات ایران، درباره اهمیت طرح‌های توزیع یارانه کتاب از طریق کتابفروشی‌ها (طرح‌های فصلی فروش کتاب)، گفت: در هر بازار اقتصادی در دورانی که ما زندگی می‌کنیم پیش‌ از اینکه به فکر تولید باشیم باید به فکر مصرف و محلی باشیم که این کالا عرضه شود وگرنه صنایع شکست می‌خورند و نمی‌توانند به فعالیت خود ادامه دهند.
 
وی ادامه داد: قاعدتا در صنعت نشر و کتاب نیز باید به این موضوع توجه داشت و اگر در حوزه کتاب و کتابفروشی بازار مناسبی تعریف نکرده باشیم به شکل طبیعی هر کتابی که چاپ می‌شود به دست مردم نمی‌رسد و بازار نشر متضرر می‌شود.
 
 عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اجرای طر‌ح‌های فصلی فروش کتاب گفت: با توجه به اینکه در ایام کرونا مردم می‌توانند با ۲۵ درصد تخفیف کتاب خریداری کنند مشوق خوبی برای اهل کتاب و کتابخوانی هستند و با توجه به تنوع موضوعی و پراکندگی جغرافیایی این اقدام حرکت خوبی بوده است که در هر دوره استقبال خوبی از آن می‌شود.
 
میرزایی در پایان درباره لزوم توجه به کتابفروشان نیز یادآور شد: صنعت نشر یک زنجیره است و هر جای این زنجیره دچار اختلال شود کل مجموعه به هم می‌ریزد اما پیشخوان و پیشانی زنجیره نشر کتابفروشان هستند که هر چه قوی‌تر کار کنند بقیه حلقه‌ها تحرک و پویایی خوبی خواهند داشت.
 
 
طرح زمستانه کتاب تا شانزدهم اسفند‌ماه در کتابفروشی‌های عضو طرح در سراسر کشور ادامه  دارد.   
 
کد مطلب : ۳۰۳۵۱۶
http://www.ibna.ir/vdcfymdmvw6dxta.igiw.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

برنامه ششم توسعه در صنعت نشر
تاثیر تخفیف بر بازار کتاب