مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان تاکید کرد؛

تقویت جایگاه کتابفروشان از تاثیرات طرح‌های فصلی فروش کتاب است

به‌گفته مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان؛ با تقویت جایگاه کتابفروشان در سطح جامعه به واسطه اجرای طرح‌های فصلی فروش کتاب می‌توانیم به مرور شاهد بازگشایی و فعالیت فروشگاه‌های کتاب در نقاط مختلف کشور باشیم و این موضوع از برکات طرح‌هایی چون زمستانه کتاب است.
تقویت جایگاه کتابفروشان از تاثیرات طرح‌های فصلی فروش کتاب است
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران‌(ایبنا)، حجت‌الاسلام و المسلمین رمضانعلی معتمدی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان در گفت‌و‌گو با روابط عمومی خانه کتاب و ادبیات ایران، با تقدیر از برگزاری طرح زمستانه کتاب، گفت: هر طرحی که بتواند مردم را با کتاب و کتابخوانی بیشتر آشنا کند می‌تواند موثر باشد و باید مورد حمایت قرار گیرد و طرح زمستانه کتاب کمک خوبی به حوزه نشر و جامعه کتابفروشان به‌خصوص در این روزها بکند.
 
وی ادامه داد: با توجه به اینکه مراجعان کتابفروشی باید نیاز خود را در این مکان‌ها برطرف کنند گاهی کتاب‌ها موجود نیست و باید ارتباط معنادار و پیوندی بین حوزه نشر و کتابفروشی‌ها وجود داشته باشد تا موضوعات مورد نیاز جامعه توسط کتابفروشان احصا شده و به ناشران و سپس نویسندگان منتقل کرد.
 
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان با بیان اینکه کتابفروشان به عنوان حلقه آخر صنعت نشر تاثیر زیادی در تهیه و تولید منابع مورد نیاز مردم دارند، عنوان کرد: از سوی دیگر با توجه به تخفیفی که در طرح‌های توزیع یارانه کتاب از طریق کتابفروشی‌ها (طرح‌های فصلی فروش کتاب) برای خریداران کتاب وجود دارد مردم به سمت این مراکز می‌آیند و رونقی در میان کتابفروشی‌های سراسر کشور ایجاد می‌شود در نتیجه فعالان این حوزه تقویت می‌شوند.
 
معتمدی در پایان گفت: با تقویت جایگاه کتابفروشان در سطح جامعه به واسطه اجرای چنین طرح‌هایی می‌توانیم به مرور شاهد بازگشایی و فعالیت فروشگاه‌های کتاب در نقاط مختلف کشور باشیم و این موضوع از برکات طرح‌هایی چون زمستانه کتاب است.
 
طرح زمستانه کتاب تا شانزدهم اسفند‌ماه در کتابفروشی‌های عضو طرح در سراسر کشور ادامه دارد.
کد مطلب : ۳۰۳۴۹۸
http://www.ibna.ir/vdceox8xvjh87ei.b9bj.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

برنامه ششم توسعه در صنعت نشر
تاثیر تخفیف بر بازار کتاب