«جیمی کارتر»، رئیس جمهور سابق ایالات متحده آمریکا، دو سال پس از انتشار کتابی جنجالی در باره رژیم صهیونیستی، بار دیگر کتابی درباره چگونگی حل منازعات منطقه خاورمیانه می‌نویسد.
جیمی کارتر
جیمی کارتر
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) به نقل از ام اس ان بی سی، کارتر درصدد است در اثر جدیدش با عنوان «ما می‌توانیم صلح را به سرزمین مقدس بیاوریم» به مسائل اساسی ایجاد و تداوم منازعه خاورمیانه بپردازد.

وی در حاشیه کنفرانسی که در باره حقوق بشر صحبت می‌کرد، گفت: اذیت و آزار فلسطینیان و عدم تعهد آمریکا به حل منازعه اعراب و  اسرائیل، از مشکلات اساسی منطقه است.

اگرچه کارتر، بانی صلح مصر و اسرائیل در سال 1979 بود، اما گروه‌های یهودی و برخی دموکرات‌ها به شدت با کتابی که او دو سال قبل منتشر کرد، برخورد و مخالفت کردند. 

کارتر در کتاب قبلی خود با عنوان«فلسطین: صلح نه آپارتاید» رژیم اشغالگر اسرائیل را با رژیم سرکوبگر و آپارتاید آفریقای جنوبی مقایسه کرده بود.

جیمی کارتر اظهار امیدواری کرده است کتاب جدیدش از جنجال‌هایی که در باره کتاب«فلسطین: صلح نه آپارتاید»برپا شد، به دور باشد.

کارتر 84 ساله از زمان ترک کاخ سفید، به نویسندگی روی آورد و کتاب‌های زیادی نوشت كه کتاب‌ها «یک ساعت قبل از روشنی روز» و «ارزش‌های در معرض خطر ما» او در سال 1981 جزو پرفروش‌ترین کتاب‌ها بود.

کارتر وعده داده است «انتشارات سیمون و شوستر» این کتاب را در ماه ژانویه روانه بازار کند.
کد مطلب : ۳۰۲۷۴
http://www.ibna.ir/vdcfj0dm.w6dxeagiiw.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما