چراغ مطالعه در سومین قسمت از فصل جدید خود که با محوریت علوم اجتماعی است سراغ احسان شاه‌قاسمی مترجم کتاب «فرهنگ شهرت» رفته و با او در مورد سلبریتی‌ها و سازوکارهای شهرت رسانه‌ای گفت‌وگو کرده است.
بررسی کتاب «فرهنگ شهرت» در چراغ مطالعه
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به نقل از روابط‌عمومی شبکه چهار سیما، چراغ مطالعه در سومین قسمت از فصل جدید خود که با محوریت علوم اجتماعی است سراغ احسان شاه‌قاسمی مترجم کتاب «فرهنگ شهرت» رفته و با او در مورد سلبریتی‌ها و سازوکارهای شهرت رسانه‌ای گفت‌وگو کرده است. این برنامه امشب، شنبه 6 دی، ساعت 9 شب از شبکه چهار سیما پخش خواهد شد.

«فرهنگ شهرت» نوشته الیس کَشمور به دنبال بررسی این موضوع است که چرا ستاره‌های دنیای جدید انقدر برای ما مهم شده‌اند؟ و کدام انگیزه در صاحبان قدرت و رسانه باعث می‌شود بازار خبرهای مربوط به آن‌ها را داغ نگه دارد. این کتاب اطلاعات جامع و مهمی از نظام ستاره سازی در غرب را بیان کرده و نشان میدهد رسانه‌های جهان سرمایه‌داری چگونه از ستاره‌ها قهرمان ملی می‌سازند؟ الیس کشمور استاد جامعه شناسی دانشگاه آستون انگلستان است و اصلی‌ترین حوزه مطالعاتی وی درباره پدیده شهرت در دوران پست مدرن و فرآیند شکل‌گیری سلبریتی‌هاست.

چراغ مطالعه برنامه‌ای گفتگو محور در حوزه کتاب است که به تهیه‌کنندگی مرتضی روحانی در شبکه چهار سیما تولید شده است. این برنامه شنبه‌ها ساعت 21 از شبکه چهار سیما پخش می‌شود و تکرار آن یکشنبه‌ها ساعت 14 روی آنتن می‌رود.
 
 
کد مطلب : ۳۰۰۴۱۸
http://www.ibna.ir/vdcdfz0sjyt0zo6.2a2y.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

پرونده شهید سلیمانی
فیلم