به گفته معاون فرهنگی رسانه‌ای اداره‌کل فرهنگ ‌و ارشاد اسلامی مازندران، بیش از 7 میلیارد ریال کتاب در طرح پاییزه کتاب در این استان به فروش رسید.
پائیزه کتاب؛ فروش بیش از 700 میلیون تومان کتاب در مازندران
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به نقل از روابط عمومی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران، معاون فرهنگی رسانه‌ای اداره‌کل فرهنگ ‌و ارشاد اسلامی مازندران با بیان اینکه طرح پاییزه کتاب ۹۹ با مشارکت اولیه 32 کتابفروشی این استان از ۲۴ تا ۳۰ آبان ماه همزمان با سراسر کشور در استان برگزار شد، گفت: هدف از اجرای طرح‌های فروش کتاب در فصول مختلف سال ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی و حمایت از  کتابفروشی‌های استان و همچنین رونق بازار نشر است.

معصومه فرجی تصریح کرد: در طرح پاییزه کتاب ۹۹ کتب عمومی، کودک و نوجوان و کتاب‌های دانشگاهی با ۲۰ درصد یارانه در کتاب‌فروشی‌های عضو طرح عرضه شد. سقف مجاز خرید برای هر خریدار نیز از یک میلیون و ۵۰۰ هزار ریال در طرح‌های قبلی به ۲ میلیون ریال در این طرح پاییزه کتاب افزایش یافته بود.

وی بیان کرد: طرح‌های فصلی کتاب یکی از طرح‌هایی است که معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به‌منظور رونق بخشیدن به بازار کتاب و ترویج کتابخوانی در قالب ارائه تسهیلات خرید کتاب از طریق کتابفروشی‌های سراسر کشور، مستقیماً به خریداران کتاب کمک می‌کند.

او گفت: بیش از 7 میلیارد ریال کتاب در طرح پاییزه کتاب در استان مازندران به فروش رسید. 32 کتابفروشی در این طرح عضو هستند، 6 کتابفروشی در ساری و 26 کتابفروشی دیگر در سایر نقاط استان با فروش بیش از 17 هزار کتاب توانستند سبد خانواده‌های مازندرانی را پر از کتاب کنند.

این مسئول فرهنگی اذعان داشت: در این طرح کتابفروشی‌هایی که شرایط لازم را دارا باشند، پس از ثبت نام، می‌توانند کتاب‌های خود را که با شرایط تعیین شده مطابقت داشته باشند به خریداران بفروشند.

تجلیل از فعالان عرصه کتاب و کتابخوانی، ناشران فعال استان، برگزیدگان جام باشگاه‌های کتابخوانی، رونمایی کتاب و همچنین برنامه‌های مرتبط با موضوع کتاب در شهرستان‌های استان از جمله برنامه‌های  هفته کتاب بود،
کد مطلب : ۲۹۹۳۵۴
http://www.ibna.ir/vdcjihe8xuqehtz.fsfu.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما