معاونت پژوهشی دانشگاه سوره با همکاری دانشکده هنر، ششمین جلسه نقد کتاب سوره را در روز دوشنبه 3 آذرماه به صورت آنلاین برگزار می‌کند.
هنر ایران در دوشنبه‌های نقد کتاب سوره
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به نقل از روابط عمومی دانشگاه سوره، به همت معاونت پژوهشی دانشگاه و با همکاری دانشکده هنر، ششمین جلسه نقد کتاب سوره، روز دوشنبه 3 آذر ماه به صورت آنلاین برگزار می شود.

در هفته این برنامه، کتاب «هنر ایران» اثر رابرت مرداک اسمیت ترجمه کیانوش معتقدی با حضور ولی الله کاووسی منتقد کتاب و میزبانی سمیه رمضان ماهی از ساعت 18:00 تا 20:00 به بوته نقد گذاشته خواهد شد. این کتاب زمانی منتشر شده که هنوز واژه یا معادلی چون «هنر اسلامی» در مطالعات هنرهای خاورمیانه و ایران در جهان شکل نگرفته بود و این اثر با عنوانی تخصصی و با هدف شناسایی و تحلیل هنر ایران در دوران حکومت ناصرالدین‌شاه قاجار، خارج از ایران منتشر شده است. اساس کار مرداک اسمیت در این کتاب، معرفی مجموعه ‌آثاری بود که برای نخستین بار در غرفه‌ ایران در موزه‌ی ساوت کنزینگتون (ویکتوریا و آلبرت لندن) به نمایش درآمده بود.

دانشگاه  سوره با هدف آشنا سازی دانشجویان و علاقمندان به آثار علمی در حوزه هنر و در راستای رسالات آموزشی و پژوهشی خود این سلسله برنامه را تدارک دیده است. به همین منظور عموم علاقمندان به صورت آزاد می توانند روز دوشنبه سوم آذر ماه ساعت 18 با مراجعه به سایت دانشگاه سوره به آدرس www.soore.ac.ir  با انتخاب اعلان افقی این نشست به شکل مستقیم وارد صفحه برگزاری برنامه شوند.
کد مطلب : ۲۹۸۹۲۹
http://www.ibna.ir/vdcgx79xyak9yy4.rpra.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما