برنامه «سوفیا» امشب با حضور کارشناسان به نقد تئوری رؤیای پیامبرانه عبدالکریم سروش در باب وحی می‌پردازد.
تئوری رؤیای پیامبرانه سروش در باب وحی نقد می‌شود
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، بیشترین دغدغه خاطر هر انسانی مربوط به مسائلی است که با بعد روحی وی مرتبط است مانند اینکه حقیقت انسان چیست؟ موقعیت او در جهان هستی چیست؟ از کجا آمده است و به کجا می‌رود؟ و … این گونه سوالات از مسائل بنیادینی است که حل صحیح آنها بیشترین تأثیر را در جهت دادن به زندگی آدمی دارد و پاسخ به آنها زندگی را معنادار می‌کند، لذا یکی از کاربردهای فلسفه در زندگی روزمره اندیشیدن و تفکری است که موجب انتخاب‌های آگاهانه می‌شود.
فاطمه شهبندی، تهیه کننده برنامه «سوفیا» گفت: این برنامه به موضوع فلسفه در زندگی امروز می‌پردازد، با توجه به اینکه جامعه امروز از اندیشیدن تا اندازه‌ای در حال فاصله گرفتن است، لذا به دنبال طراحی و ساخت برنامه‌ای بودیم که مخاطبان را با فلسفیدن و اندیشیدن آشنا کنیم، در همین راستا با بهره گیری از فیلسوفان و اندیشمندان داخل و خارج از کشور این برنامه را تهیه و تدوین کردیم.

مهمانان این برنامه در حوزه‌های مختلف مانند فلسفه معنای زندگی، کارکردهای فلسفه در زندگی امروز، فلسفه طنز و خنده، فلسفه و سکوت، فلسفه و کودک، فلسفه و جنب‌های غیرفلسفی زندگی ما، تعامل دین و فلسفه در دنیای امروز، چیستی فلسفه، ویژگی‌ها اختصاصی فیلسوفان، فلسفه و تکنولوژی تعامل فلسفه با علوم جدید به بررسی این موضوعات می‌پردازند.

برنامه «سوفیا» ششم آبان با حضور عبدالرضا مظاهری استاد تمام عر فان و استاد مدعو دانشگاه مک گیل کانادا، حجت الاسلام قادر فاضلی استاد حوزه و دانشگاه، حجت الاسلام احمد آکوچکیان مدیر مرکز مطالعات استراتژیک توسعه (رشد)، حجت الاسلام والمسلمین علیرضا قائمی‌نیا دانشیار پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی و سردبیر مجله ذهن در معرفت شناسی به بررسی تئوری رؤیای پیامبرانه عبدالکریم سروش در باب وحی می‌پردازد.

این برنامه با ساختاری مجله‌ای و پرداختن به موضوع کارکردهای فلسفه در زندگی امروز، از رادیو گفت‌وگو سه‌شنبه ها ساعت ۲۲:۰۰ به مدت ۱۲۰ دقیقه روی موج اف ام ردیف ۱۰۳/۵ مگاهرتز تقدیم مخاطبان می‌شود.

شبکه رادیویی گفت‌وگو از طریق گیرنده‌های دیجیتالی، رادیو نما، اپلیکیشن‌های موبایلی و آدرس اینترنتی http://radiogoftogoo.ir نیز قابل دریافت است و همچنین علاقمندان برای ارتباط با این برنامه و دیگر برنامه‌های رادیو گفت‌وگو می‌توانند از طریق سامانه پیامکی ۳۰۰۰۰۱۰۳۵ و شماره تماس ۲۷۸۶۱۰۳۵ اقدام کنند.
کد مطلب : ۲۹۷۶۶۴
http://www.ibna.ir/vdcb0zb5arhb90p.uiur.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

سالروز درگذشت سیدهادی خسروشاهی
پرونده ویژه جامعه‌شناسی تشیع