به همت رایزنی فرهنگی ایران در تونس و با همکاری بنیاد سعدی، اولین دوره کلاس‌های مجازی آموزش زبان فارسی در دو سطح مقدماتی و میانی افتتاح شد.
کلاس‌های مجازی آموزش زبان فارسی در تونس افتتاح شد
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، به نقل از روابط عمومی بنیاد سعدی، در این مراسم میثم فراهانی، رایزن فرهنگی ایران و نماینده بنیاد سعدی در تونس، با اشاره به سابقه تدریس و آموزش زبان فارسی در دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی تونس و همچنین در محل رایزنی فرهنگی و استقبال بسیار خوب فارسی‌آموزان تونسی، معرفی فرهنگ ایرانی اسلامی و نیز آشنا کردن علاقه‌مندان به تمدن ایرانی را یکی از مهمترین اهداف آموزش زبان فارسی در تونس بیان کرد.

وی تأکید کرد: زبان فارسی، زبان عشق، هنر، صلح و هم نوع دوستی است و این مفاهیم والا در آثار نثر و شعر بزرگان ادب فارسی همچون حافظ، سعدی، مولانا، خیام و … به فراوان مشاهده می‌شود.

نماینده بنیاد سعدی در تونس افزود: آشنایی با فرهنگ اصیل ایرانی که مبتنی بر انسان دوستی و محبت و مهربانی است همواره مورد توجه غیر ایرانیان از گذشته تاکنون بوده است و فراگیری آموزش زبان فارسی در جهان نشان از عمق مفاهیم موجود در زبان و ادبیات فارسی است.

وی در ادامه با تأکید بر اینکه امر آموزش توقف ناپذیر است، گفت: متأسفانه به دلیل انتشار ویروس کرونا، امکان برگزاری کلاس‌های حضوری در محل رایزنی فرهنگی ایران در تونس فراهم نشد ولی به دلیل درخواست‌های متعدد فارسی‌آموزان و با همکاری بنیاد سعدی توانستیم اولین دوره مجازی آموزش زبان فارسی را افتتاح کنیم و امیدواریم دوره‌های تکمیلی آموزشی را نیز در ماه‌های آینده و به صورت مجازی برگزار کنیم.

گفتنی است؛ علاوه بر برگزاری دوره‌های آموزش زبان فارسی در محل رایزنی فرهنگی ایران در تونس، در دانشگا‌ه‌های سوسه، المنار، منوبه، معهد ابن شرف و کارتاژ نیز در حال برگزاری است.
کد مطلب : ۲۹۷۳۶۷
http://www.ibna.ir/vdcb0zb5zrhb9fp.uiur.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما