محمدرضا عارف طی پیامی درگذشت غلامعباس توسلی، عضو پیوسته فرهنگستان علوم و استاد دانشگاه را تسلیت گفت.
عارف درگذشت غلامعباس توسلی را تسلیت گفت
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) و به نقل از روابط عمومی فرهنگستان علوم، محمدرضا عارف طی پیامی درگذشت غلامعباس توسلی، عضو پیوسته فرهنگستان علوم را تسلیت گفت. 

متن این پیام به شرح زیر است:

"با اندوه و تأثر فراوان با خبر شدم جناب آقای دکتر غلامعباس توسلی عضو پیوسته فرهنگستان علوم و استاد پیشکسوت و برجسته دانشگاه پس از یک عمر تلاش خستگی ناپذیر در راه توسعه علم جامعه شناسی رخ در نقاب خاک کشید.
دکتر توسلی در فعالیت  سیاسی همواره روش و منش مسالمت جو، اخلاقی و  اصلاح گرایانه را در پیش گرفته بود. 
 ایشان  که از چهره های ماندگار کشورمان محسوب می شوند،   آثار فاخر و گرانبهایی در زمینه دانش جامعه شناسی  از خود به یادگار گذاشتند که تا سال ها مورد استفاده دانشجویان و محققان خواهد بود.

اینجانب ضمن تسلیت درگذشت این استاد برجسته دانشگاه  به خانواده محترم ایشان، اعضای محترم فرهنگستان علوم و جامعه دانشگاهی کشورمان،از خداوند منان می‌خواهم که پاداش خیرخواهی‌ها و تلاش‌های او را با رحمت گسترده خود بهشت جاودان قرار دهد. 

از پروردگار متعال برای آن فقید سعید آمرزش و رحمت و برای بازماندگان محترم صبر و اجر و سلامتی مسالت دارم."

غلامعباس توسلی جامعه‌شناس برجسته ایرانی، مولف بیش از ده‌ها کتاب در حوزه علوم اجتماعی بود.

وی بیست جلد کتاب تألیف کرد که برخی از آن‌ها مانند نظریه‌های جامعه‌شناسی، جامعه‌شناسی کار و شغل، جامعه‌شناسی دین و … به چاپ‌های مکرر رسیده‌اند. توسلی همچنین در حدود شصت مقاله علمی ـ پژوهشی در مجلات معتبر داخلی و بین‌المللی منتشر کرد.
 
کد مطلب : ۲۹۷۲۷۸
http://www.ibna.ir/vdccmmqi42bqoi8.ala2.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما