?> ?> افتخارآفرینی سبزواری‌ها در دو انتخاب کشوری حوزه کتاب | ایبنا
دو نوجوان و یک نویسنده سبزواری در دو انتخاب کشوری با موضوع کتاب برگزیده شدند.
افتخارآفرینی سبزواری‌ها در دو انتخاب کشوری حوزه کتاب
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در خراسان رضوی به نقل از اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی، دو نوجوان سبزواری به‌عنوان شرکت کننده و برگزیده در پویش کشوری فرهنگی و مجازی «با کتاب در خانه» که در نوروز 1399 برگزار شد، مورد تقدیر قرار گرفتند.

در روزهای سخت کرونایی نوروز 1399 که آخرین نوروز قرن هم بود، گروهی از کودکان و نوجوانان ایرانی در پویشی با عنوان «با کتاب در خانه» در ساخت کلیپ‌هایی با موضوع معرفی کتاب در فضاهای اجتماعی و مجازی شرکت کردند.

«پوریا بینقی» با شرکت در این پویش، لوح تقدیر مشارکت دریافت کرده و «ستایش یوسفی» علاوه بر آن، لوح تقدیر اثر برگزیده را نیز بر حسب نظر داوران و به امضای مدیرکل دفتر مطالعات و برنامه‌ریزی فرهنگی و کتابخوانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی دریافت کرد.

همچنین چهار کتاب از «الهه رامشینی» بانوی نویسنده سبزواری، در فهرست سال کتاب‌های مناسب برای دوره‌های آموزشی ازسوی وزارت آموزش و پرورش قرار گرفت.

دبیرخانه ساماندهی منابع آموزشی و تربیتی سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی که از سازمان‌های زیرمجموعه وزارت آموزش و پرورش است، کتاب‌های چهارگانه هزار و یک شب (افسانه پریان، افسانه وحوش، بازی تاج و تخت و روایت عشق) به قلم «الهه رامشینی» را در سومین فهرست سالانه خود از کتاب‌های مناسب جدید برای دوره‌های آموزشی متوسطه اول و دوم، فنی حرفه‌ای و کار و دانش جای داده است.

مجموعه کتاب‌های چهارگانه هزار و یک شب توسط نشر «آبشن»، از ناشران فعال در حوزه عرضه آثار کودکان و نوجوانان چاپ شده است.

در فهرست کتاب‌های مناسب ارائه شده توسط آموزش و پرورش 353 عنوان کتاب در دسته‌های مختلفی نظیر داستان، شعر، تفکر و سبک زندگی، نثر ادبی و خاطره، نقد ادبی و آموزش ادبی ، سواد رسانه‌ای، فیلمنامه و نمایشنامه‌نویسی و .... معرفی شده‌اند.

یادآوری می‌شود، الهه رامشینی که نگارش چندین عنوان کتاب را در پرونده فعالیت‌های فرهنگی خود دارد، در حال حاضر به کارشناس روابط عمومی دانشگاه حکیم سبزواری و عضو انجمن صنفی خبرنگاران سبزوار فعالیت می‌کند. عمده فعالیت رسانه‌ای وی در سال‌های اخیر در عرصه خبرهای دانشگاهی و تهیه و انتشار گزارش‌های فرهنگی و اجتماعی در رسانه‌های محلی سبزوار بوده است.
کد مطلب : ۲۹۶۵۰۲
http://www.ibna.ir/vdcbg0b55rhb9sp.uiur.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما