از میان 80 نمایشنامه رسیده به دبیرخانه صورت گرفت؛

معرفی طرح‌های منتخب اولین کارگاه مجازی نمایشنامه‌نویسی رضوی

دبیر اولین کارگاه مجازی نمایشنامه‌نویسی رضوی گفت: طرح‌های منتخب نمایشنامه‌های اولین کارگاه مجازی نمایشنامه‌نویسی رضوی معرفی شدند.
معرفی طرح‌های منتخب اولین کارگاه مجازی نمایشنامه‌نویسی رضوی
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) از خراسان رضوی به نقل از روابط‌ عمومی بنیاد فرهنگی هنری امام رضا (ع)، سیدجواد اشکذری افزود: از میان 80 نمایشنامه رسیده به دبیرخانه، 12 طرح در دو بخش اقتباسی و آزاد توسط هیئت انتخاب معرفی شدند. این آثار در سه گروه با حضور و راهنمایی قطب‌الدین صادقی، نصرالله قادری و نادر برهانی‌مرند از اساتید مطرح تئاتر کشور، به نمایشنامه تبدیل خواهند شد.
 
وی افزود: در گروه اول، طرح‌های نمایشنامه «عصر زرد، قصر سرد» به‌نویسندگی محمدرضا رسولی از زنجان (اقتباس از کتاب یک قمقمه از کوثر)، «حمام خون» به‌نویسندگی احمد ملک‌نژاد از مشهد (اقتباس از کتاب یک قمقمه از کوثر)، «مارینا ترنج» به‌نویسندگی بهمن بارانی از خوسف بیرجند و «جای پای رضا» به‌نویسندگی عقیل جماعتی از جزیره خارک زیر نظر دکتر قطب‌الدین صادقی به نمایشنامه تبدیل خواهند شد.
 
اشکذری ادامه داد: 4 طرح نمایشی منتخب دیگر چون «پر» به نویسندگی مجید کاظم‌زاده مژده‌ای از رشت، «...و اینک ما سه نفر» به‌نویسندگی منا صبور جنتی از مشهد، «دل، آینه دل» به‌نویسندگی ام‌البنین ماهر از مشهد (اقتباس از رمان هرایی) و «زمهر تا مهر» به‌نویسندگی مرتضی ترقی از قم (اقتباس از کتاب مژده گل) در گروه دوم با استاد نصرالله قادری فعالیت خواهند کرد.
 

اشکذری در خصوص 4 نمایشنامه گروه استاد نادر برهانی‌مرند عنوان کرد: طرح‌های نمایشنامه «بال‌های اهورا» به نویسندگی پریسا کیومرثی از خرم‌آباد (اقتباس از کتاب یک قمقمه از کوثر)، «برگشته» به‌نویسندگی محمود مرادی جهان از قم و «سوئیت شماره هشت» به‌نویسندگی مهدی فتحی از اهواز و «یاغی» به‌نویسندگی موسی هدایتی از قروه مورد بررسی قرار خواهند گرفت.
 
دبیر اولین کارگاه مجازی نمایشنامه‌نویسی رضوی با بیان اینکه این جشنواره ملی فعالیت کارگاهی خود را به پایان خواهند رساند، افزود: آثار توسط این سه استاد به همراه دو نمایشنامه‌نویس مطرح دیگر داوری خواهند شد و طی مراسمی از سوی جشنواره فرهنگی هنری امام رضا (ع)، برگزیدگان در دی ماه سال جاری اعلام خواهند شد. همچنین نمایش‌نامه‌های برتر کارگاه مجازی نمایشنامه‌نویسی رضوی در قالب یک کتاب منتشر می‌شوند.
 
جشنواره ملی و کارگاه مجازی نمایشنامه‌نویسی رضوی با همت بنیاد فرهنگی هنری امام رضا (ع) و با دبیری سیدجواد اشکذری در نیمه دوم سال 99 برگزار می‌شود.
کد مطلب : ۲۹۶۳۵۴
http://www.ibna.ir/vdcgn39xtak9yw4.rpra.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما